Laenuta teisest raamatukogust

Laenuta teisest raamatukogust

Kui sa ei leidnud rahvusraamatukogust sobivat kirjandust, siis telli raamat, noot või artikli koopia teisest Eesti või välismaa raamatukogust.Telli raamat või noot teisest Eesti või välismaa raamatukogust.Teistest raamatukogudest ei ole võimalik tellida teatmeteoseid, perioodikat, käsikirju, kaarte ja auviseid. Rahvusraamatukogu ei telli väljaandeid teistest Tallinna raamatukogudest (v.a juhtudel, kui on tegemist raamatukogudega, kuhu ei ole võimalik kõigil kasutajaks hakata).

Raamatute ja nootide kasutamistähtaja (2-6 nädalat) määrab saatja raamatukogu, pikendamine ei ole alati võimalik.

Tellija hüvitab väljaande tagastamise postikulu vastavalt Rahvusraamatukogu hinnakirjale. Tellimuse saabumisest teavitatakse tellijat e-posti või telefoni teel. Saabunud väljaande saab kätte 5. korruse infokeskusest.

Tellimuse täitmise tähtajad on orienteeruvalt:

  • Eestist 3-5 päeva;

  • Põhjamaadest 2-3 nädalat;

  • mujalt Euroopast 3-4 nädalat;

  • Venemaalt ja Ameerika Ühendriikidest 2-3 kuud.

Saatja raamatukogul on õigus määrata, et väljaannet saab kasutada ainult Eesti Rahvusraamatukogu lugemissaalides.Telli koopiaid trükiväljaannetes ilmunud ja litsentsiandmebaasides sisalduvatest artiklitest.Enne artikli koopia tellimuse esitamist kontrolli, kas soovitud artikkel on olemas rahvusraamatukogu otsinguportaalis.

Lisainfo e-posti aadressilt ill@nlib.ee  Tutvu raamatute ja artikli koopiate hinnakirjaga ning RVLi ehk Raamatukogudevahelise laenutuse juhendiga