Koopiateenus

Kõigis Eesti Rahvusraamatukogu lugemissaalides on iseteeninduslikud paljundus- ja skaneerimismasinad, kus on võimalik ka printida oma süle- või koduarvutist Print-in-City vahendusel.

   

Kui mingil põhjusel ei ole võimalik ise skaneerida/kopeerida, siis Eesti Rahvusraamatukogu kogudesse kuuluvatest teostest saab koopiatellimusi esitada elektrooniliselt täites:

-> KOOPIA TELLIMISVORMI, samuti 5. korrusel infokeskuses, tel. 6307 100 või kirjutades info@nlib.ee.

 

Digitaalkoopiatest

Digitaalkoopiat saab tellida kõigist Rahvusraamatukogu kogudes leiduvatest trükistest.

Teostest, millele autoriõigused kehtivad, saab digitaalkoopiad tellida ainult isikliku kasutamise või õppe- ja teadustöö eesmärgil. Kehtiva autoriõiguse kaitse tähtajaga teosest digitaalkoopia tellimisel kohustub tellija kinnitama, et on teadlik Autoriõiguse seadusest tulenevatest nõuetest. Autoriõigusega kaitstavast teosest digitaalkoopia tegemine ärilisel eesmärgil on lubatud üksnes õiguste omaja loal, mille taotleb tellija ja esitab Rahvusraamatukogule.

Teavikutest, mille suhtes autoriõiguse kehtivuse tähtaeg on lõppenud saab digitaalkoopia tellida ka nii:

      1. e-kataloogis ESTER viitega "Telli digitaalkoopia" märgistatud trükised

      2. EOD (eBooks on Demand) raamatukogude võrgustiku raamatukogude ühisportaalis või otse huvipakkuvate raamatukogude e-kataloogidest

      3. Valiku väärtuslikke digiteerimist ootavaid raamatuid ja nende lühikirjeldused leiate SIIT. "Kingi raamatule uus elu" algatuse raames on välja toodud 3 nimekirja raamatuid, mis pole veel digikujule viidud ning mille digiteerimist ja avalikkuse ette jõudmist kõik toetada võivad!

Meilt saad tellida ka koopiat mikrofilmidest. Eesti mikrofilmide registri Emifir leiad siit.


Tutvu ka:


Kontakt

Digiteerimiskeskus, Signe Tõnisson
e-post: digios@nlib.ee ; tel. 6307177
Tõnismägi 2
Eesti Rahvusraamatukogu