Koopiateenus

Soovid taaselustada oma paber- või muul kandjal mälestused digitaalsele kujule? Või tellida (digi)koopia hoopis Eesti Rahvusraamatukogu mitmekesiste kogude põnevatest teavikutest?

Meil on kogemus ka väga erinevate asutuste (eelkõige) paberkandjal arhiivide digiteerimisel: käsikirjad, dokumendid, fotod, joonised, plaanid, vihikud, raamatud, ajakirjad, ajalehed.

Saame kõigi ülalmainitud olukordade puhul sulle appi tõtata!

Telli digitaalkoopia

Digitaalkoopiat saab tellida kõigist Rahvusraamatukogu kogudes leiduvatest trükistest.
Teostest, millele autoriõigused kehtivad, saab digitaalkoopiad tellida ainult isikliku kasutamise või õppe- ja teadustöö eesmärgil. Kehtiva autoriõiguse kaitse tähtajaga teosest digitaalkoopia tellimisel kohustub tellija kinnitama, et on teadlik Autoriõiguse seadusest tulenevatest nõuetest.
Autoriõigusega kaitstavast teosest digitaalkoopia tegemine ärilisel eesmärgil on lubatud üksnes õiguste omaja loal, mille taotleb tellija ja esitab Rahvusraamatukogule.

Kuidas tellida?

  • Täida Rahvusraamatukogu tellimisvorm digitaalkoopia tellimiseks või kirjuta info@nlib.ee  tel. 630 7100

  • Teostest, mille suhtes autoriõiguse kehtivuse tähtaeg on lõppenud saab digitaalkoopia tellida ka:

  1. e-kataloogis ESTER viitega "Telli digitaalkoopia" märgistatud trükistest;
  2. täites tellimisvormi EOD teenuse kodulehelt 

Tellija annab EOD teenust kasutades panuse trükipärandi digiteerimisse. Pärast tellimuse täitmist digitaalkoopia arhiveeritakse ja tehakse kättesaadavaks digitaalarhiivis DIGAR.
Digitaalkoopia ehk e-raamat koosneb ühest PDF vormingus failist. Lisaväärtusena saab e-raamatus teha täistekstotsingut, kopeerida pilte ja tekstiosi teistesse programmidesse ning salvestada teksti tekstifailina. Eelnimetatud toimingud hõlbustavad muu hulgas vana kirjakeele lugemist.

  • Valiku väärtuslikke digiteerimist ootavaid raamatuid ja nende lühikirjeldused leiate ka SIIT. "Kingi raamatule uus elu" algatuse raames on välja toodud 3 nimekirja raamatuid, mis pole veel digikujule viidud ning mille digiteerimist ja avalikkuse ette jõudmist kõik toetada võivad!

  • Meilt saad tellida ka koopiat mikrofilmidest. Eesti mikrofilmide registri Emifir leiad siit.

 

Hinnakiri

Kopeerimistellimusi teostame vastavalt Eesti Rahvusraamatukogu kopeerimistööde hinnakirjale. Suuremahulisemate tööde jaoks on võimalikud ka erikokkulepped.
Kopeerimistööde hinnad leiate SIIT
Vaata ka nõuandeid koopiate tellimiseks SIIT