Virge Loo abstraktsed joonistused pakuvad visuaalset lugemiskogemust | Eesti Rahvusraamatukogu

Virge Loo abstraktsed joonistused pakuvad visuaalset lugemiskogemust

4.09.2020

Alates 2. septembrist on rahvusraamatukogu fuajees avatud Virge Loo isikunäitus „Osakesed“. Näitus ühendab abstraktse joonistuse raamatukogu füüsilise ja vaimse ruumiga.

Kunstniku teosed tõukuvad keskkondade uurimisest, kogemisest ning tõlgendamisest. Joonistamine on kunstniku peamine tööviis, vahetu väljendusvahend ja visuaalse suhtlusvormi alus. Joonistuste algosakesed, jooned ja täpid, moodustavad mikro- ja makromaailmu, kuhu salvestub joonistaja meeleseisund, tegevuse ajahetk ja ruum. Näitusel on eksponeeritud abstraktsed joonistused, graafika ning neid siduvad kunstnikuraamatud.

Suuremõõtmelised tahveljoonistused valmisid galeriis enne näitust ning lähtuvad raamatukogu füüsilisest ning vaimsest ruumist. Täiendava ajalise kihistuse loob kõrvutamine trükiseeriaga, mis on valminud varasemast joonistusest rahvusraamatukogu ühes põnevaimas arhitektuurilises osas – amfiteatris. Eksponeeritud kunstnikuraamatud sisaldavad abstraktseid märkmeid kogetud hetkedest nagu päevaraamatud või käsikirjad. Kunstnikuraamatud köitis Anne Meesit.

Näitus on avatud 26. septembrini rahvusraamatukogu fuajees.

16. septembril kell 18 ühendatakse näitusel koostöös helilooja Sander Saarmetsaga live-joonistamine ja heliimprovisatsioon, mis võimaldab publikul osa saada joonistamise protsessist ning selles tekkivate helide muutumisest ja muundumisest (sündmus Facebookis).

Virge Loo (s 1984) on vabakutseline visuaalkunstnik. Ta on lõpetanud Taipei Riikliku Kunstiülikooli (TNUA) vabade kunstide magistriõppe tušimaali erialal, millele eelnesid õpingud Tartu Ülikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias. Aastast 2012 on Loo koos Sander Saarmetsaga ka audiovisuaalse koosluse V4R1 liige. Varasemad isikunäitused: „III“ Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis (Paldiskis) 2019. aastal, „Here/There“ URS329 galeriis (Taipeis) 2016. aastal, „Sah Sah“ S6 galeriis (Taipeis) 2015. aastal ja „Lu Wei Hiinast“ Y Galeriis (Tartus) 2009. Aastal.

Sander Saarmets (s 1985) on vabakutseline helilooja ja elektronmuusik. Lisaks omaloomingule on ta kirjutanud muusikat nii filmidele, tantsuetendustele kui ka näitustele. Omaloomingulised albumid on ilmunud Muschraumi (2005) ja V4R1 (2017) nimede all.

http://virgeloo.com/

http://v4r1.com/

Lisainfo:

Merete Väin, projektijuht, Merete.Vain@nlib.ee