Lühiajaline näitus "Tsivilisatsiooni jälg" | Eesti Rahvusraamatukogu

Lühiajaline näitus "Tsivilisatsiooni jälg"

11.10.2021

Rahvusraamatukogus on võimalik näha hiina vanaraamatute näitust „Tsivilisatsiooni jälg“, millega tutvustatakse Taiwani Riikliku Keskraamatukogu rikkalikku ja haruldasi trükiseid sisaldavat kogu. Näitus avab vanaraamatu arengut ning edendab raamatukultuurilist koostööd ida- ja läänemaailma vahel. 

„Kui saame jagada teavet kaugetest aegadest, mil sai alguse teadmiste talletamine raamatutesse ja seeläbi maailma kultuuripärandi jäädvustamine, on see suurepärane võimalus kultuuri väärtustamiseks,“ iseloomustas Janne Andresoo kahe raamatukogu vahelist koostööd. 

Näitusel saab tutvuda paberi leiutamise eelsest ajast pärit kirjutusmaterjalide, paberi valmistamise meetodite, erinevate trükitehnikate ja eriilmeliste iidsete trükiste koopiatega. Raamatute kirjutamise meetodid, nende valmistamise materjalid, köitevormid ja üldised tunnusjooned on ajas pidevalt muutunud. Väljapanek annab unikaalse ülevaate paberi ja kirjasõna arengust. 

Näitus valmis Eesti Rahvusraamatukogu ja Taiwani Riikliku Keskraamatukogu koostöös ning on avatud 6. korruse galeriis 23. oktoobrini. 

Foto: Roman Sten Tõnissoo