Rahvusraamatukogu võtab osa virtuaalsest kultuurifestivalist Saksa Kevad | Eesti Rahvusraamatukogu

Rahvusraamatukogu võtab osa virtuaalsest kultuurifestivalist Saksa Kevad

30.03.2021

Rahvusraamatukogus tegutseb juba 1996. aastast Saksa raamatukogu, mille partneriks on Tallinna Goethe Instituut ja toetajaks Saksa Liitvabariigi Suursaatkond. Koostööpartnerina osaleb rahvusraamatukogu ka sel aastal Saksa saatkonna korraldatud traditsioonilisel kultuurifestivalil Saksa Kevad, mis oludest lähtuvalt toimub tänavu veebis ning pakub palju toredaid üritusi ja näitusi.

Rahvusraamatukogu poolt on festivalil osalejaile nuputamiseks kolm saksakeelset veebiviktoriini. Kaks neist põhinevad raamatukogus 11. juunini avatud plakatinäitusel "Berliini müüdid" (viktoriin "Põgenemine", viktoriin "Kommilennuk") ja üks paneb teadmised proovile tänavuaastase festivalipartneri Alam-Saksimaa tundmises.

Samuti pakume vaatamiseks põnevat virtuaalnäitust „Ühendades Eestit Alam-Saksimaaga“. Näitus annab aimu, millised vanad reisiteed viisid 16. ja 19. sajandil üle mere, läbi Põhjamaade või Läänemere lõunaranniku Alam-Saksimaalt Eestisse. Kaardid annavad tunnistust möödunud sajandite geograafilisest uudishimust Balti riikide suhtes ning näitavad, kuidas kaartidel püüti kaugused loetavaks ja arusaadavaks muuta. Näituse on oma kartograafiakogudest kokku pannud Landesbibliothek Oldenburg, Gottfried Wilhelm Leibnitz Bibliothek ja Herzog August Bibliothek.

Näitust tutvustati Eesti Rahvusraamatukogus 2020. aasta märtsis toimunud sümpoosionil, tutvustus on järelvaadatav siin: Connecting Estonia and Lower Saxony – A virtual journey by historical maps. Opening of the digital exhibition – TIB AV-Portal.