Rahvusraamatukogu hoone võeti üle poole tuhande võtmega | Eesti Rahvusraamatukogu

Rahvusraamatukogu hoone võeti üle poole tuhande võtmega

1.03.2022

Täna,1. märtsil keskpäeval andis Eesti Rahvusraamatukogu üle Tõnismäe hoone koos poole tuhande võtmega ehitusfirmale Ehitus5ECO OÜ, kes alustab mahukate rekonstrueerimistöödega, mille tulemusel avatakse maja 2025. aasta jõuludeks.

FOTOGALERII

“Maja üleandmise oli meie jaoks märgilise tähendusega, sest sel päeval hakkame lugema nädalaid, mil saame oma päris kodus taas uksed avada,” kõneles peadirektor Janne Andresoo, kes andis ehitajale üle ligikaudu viiesajast võtmest koosneva kimbu. 

Tõnismäe hoone üleandmise päeval käivitati koos ehitajaga 199 nädalat kestev rekonstrueerimise ja tagasikolimine periood, mis lõpeb 2025. aasta 21. detsembriks.
Kella käivitamisel fikseeriti ajaks 199 nädalat:5 päeva:10 tundi:10 minutit:10 sekundit.

Hoone võttis vastu Ehitus5ECO OÜ projektijuht Andres Neemre, kes tänas usalduse eest ja oli lootusrikas, et maja saab õigeks ajaks valmis. Oluline, et saame liikuda eesmärgi suunas koostöös," sõnas Neemre. 

Eesti Rahvusraamatukogu on plaanis avada tema asutamise 107. aastapäeval, mis on 21. detsembril 2025. Rekonstrueeritud rahvusraamatukogust saab kaasaegne kultuuri- ja kogukonnakeskus, mis on avatud kõigile.

Rekonstrueerimise kronoloogilised sündmused leiab siit.

Fotod Aron Urb