Rahvusraamatukogu hoone sulgub seitsmetunnise peoga  | Eesti Rahvusraamatukogu

Rahvusraamatukogu hoone sulgub seitsmetunnise peoga 

21.10.2021

30. oktoobril saab rahvusraamatukogu (RaRa) hoonest sündmuste keskus, sest rekonstrueerimise ettevalmistuste aeg tuleb lõpetada suure peoga, millele muusikalise punkti paneb dünaamiline trio - Kasar, Eplik, Pehk. 

Vaid veel oktoobri eelviimasel päeval saab näha rekonstrueerimise eelses hoones rahvusraamatukogu algupärast interjööri ning sisu, milleni on ligi 30 aastase tegevusega jõutud. 

“See on sisuliselt viimane võimalus enne remonti minekut näha rahvusraamatukogu maja oma praeguses olemises ja tegemises ning kasutada meie teenuseid,” kõneles rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo, kes kutsub kõiki põnevatesse varakambritesse, tuuridele, ringkäikudele, töötubadesse, telekamängude turniiridele ja näitustele.  

Muutuste algus

RaRa remondieelne lõpufestival algab 30. oktoobril kell kaksteist ja kestab seitsmeni.  

Rekonstrueerimise algus tähendab ühtlasi muutust rahvusraamatukogu töökorralduses. “Pole kahtlustki, et peale mitmeaastast rekonstrueerimist saab rikas eesti kultuur veelgi rikkamaks, sest mida rohkemate inimesteni see jõuab, seda suuremaks saab ju selle mõju. Kultuuri rikkus seisneb nii mitmekesisuses kui selle puudutuse ulatuses,” kõneles rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo

Rahvusraamatukogu rekonstrueerimine tähendab ühtlasi organisatsiooni sisenemist uuenemise protsessi, mille üheks märksõnaks on digi. “Suures pildis soovib rahvusraamatukogu liikuda pikkade sammudega suunda, kus lugemisvara oleks Eesti lugejale n-ö ühe kliki kaugusel. Tähtis pole, millise raamatukogu kogus või kus täpselt teavik asub, vaid see, et see on kiiresti kättesaadav ning tagastav vaatamata tellija asukohale, “ kõneles Andresoo. 

Aastal 2026, ehk peale uuenduskuuri, jäävad hoone seinad küll vanasse kohta, aga vanamoodi pole suurt midagi. Asenduspind asub rekonstrueerimise ajal Narva maantee 11 aadressil. 

Tutvu remondieelse lõpufestivali kõikide tegevustega siin.  

Tähistame koos Eesti Rahvusraamatukogu sisenemist ajajärku, mis annab rahvuskultuuripärandi säilitamisele ja kasutamisele uued võimalused ja väljakutsed. 

Rahvusraamatukogu pakub oma viimasel lahtioleku kuul hoone külastamiseks välja erinevaid põhjusi, mille kohta saab ülevaate “Tule meile”  https://www.nlib.ee/et/tule-meile 

Rohkem infot rekonstrueerimise kohta: http://www.nlib.ee/rekonstrueerimine

Kirjuta lisaküsimuste korral press@nlib.ee

FOTOD rahvusraamatukogu hoonest läbi kolme kümnendi

RaRa kogu

Illustreeriv foto Kaupo Kalda