Ilmus ajakirja "Raamatukogu" uus number

Ilmus ajakirja „Raamatukogu“ uus number

21.02.2020

Oleme jõudnud RK-ga 2020. aastasse, mis on kuulutatud nii digikultuuri- kui ka eesti rahvajutu aastaks. Digikultuuriaasta eestvedaja Martin Aadamsoo räägib meile lähemalt teema-aasta eesmärgist ja kavast. Heidame pilgu ka digikultuuriaasta eeltaktile: selleks saab pidada detsembris Tallinnas toimunud rahvusvahelist digitaalhumanitaaria konverentsi. Eesti rahvajutu aastal toimuvast ja selle seosest raamatukogude ja raamatukoguhoidjatega kõneleb jutuvestja Piret Päär.

Esimese numbri peateemaks on midagi kaunist: juttu tuleb Viimsi Raamatukogu uutest ruumidest ja võimalustest. Direktriss Tiiu Valm kirjeldab siin mitmekülgselt Viimsi raamatukogu uuendamisprotsessi.

Külli Solo uuris mullu Tallinna Ülikoolis kaitstud magistritöös Eesti artiklite bibliograafilisi andmekogumeid, sel uurimusel rajaneb tema põhjalik artikkel andmekogumite koostamisest aastail 2009–2019. Krista Visas kõneleb maakondade keskraamatukogude spetsialistide novembrikuisest õppereisist Dublinisse eesmärgiga tutvuda Iirimaa ühtse rahvaraamatukogude võrgustiku ja raamatukogusüsteemiga. Ilmar Vaaro tunnistab oma mahuka kirjatüki sissejuhatuses, et ülevaate kirjutamisel oli talle ajendiks rahvaraamatukoguhoidjate suveakadeemia jõudmine 15. verstapostini. Mari Sieberk räägib mullusest Aleksander Sibulale pühendatud erialapäevast Tallinna Keskraamatukogus, kus tähelepanu keskmes olid viimastele aastatele iseloomulikud trendid: eestlaste suur huvi esoteerikakirjanduse vastu ning leige huvi luule laenamise ja lugemise vastu. ERÜ juhatuse esinaine ja sektsioonide, toimkondade, töörühmade ning klubide juhid annavad ülevaate tänavustest tööplaanidest. Kirjanik ja filmilavastaja Kadri Kõusaar läkitas avaveergu lühiessee pealkirjaga Kas mina või meie?.

Ajakirja värske numbri leiad siit >>

Mihkel Volt, ajakirja peatoimetaja