Emakeelepäeva konverents: tehnoloogia on keeleõppes tubli õpilane! | Eesti Rahvusraamatukogu

Emakeelepäeva konverents: tehnoloogia on keeleõppes tubli õpilane!

14.03.2023

Emakeelepäeva konverents "Tunnete keel ja tehnoloogia" toimus 14. märtsil rahvusraamatukogu väikeses majas aadressil Narva mnt 11.
 
Sündmuse FOTOGALERII
Autor: Aron Urb

Tänavusel Eesti rahvusraamatukogu emakeelepäeva konverentsil „Tunnete keel ja tehnoloogia“ kõneldi keele ja emotsioonide väljendamise teemade sees ka inimeseks olemise võimest eestlasena. Emakeel aitab meil, eestlastel, väljenduda küll inimesena, aga inimeseks olemise osaks on veel tunded ja emotsioonid, mida mõistame ning kasutame ühes kultuuriruumis olles sarnaselt.

Nüüd, mil nii igapäevane, teaduslik kui ka poeetiline eneseväljendamine toimub üha rohkem tehnoloogia vahendusel, ei ole paljude inimeste ühiseks mureks vaid see, kuidas selgeid sõnumeid anda. Kriitiliselt tuleb mõelda, kuidas tehnoloogia inimest tõlgib või vahendab. 

Ettekannetest jäi kõlama emakeelepäevaks ja kõigiks järgmisteks päevadeks oluline mõte - mida rohkem suudame hoida eesti kultuuri ühte põhifookust meie emakeele säilimisel, seda kindlamalt see püsima jääb. Emakeelt tuleb kasutada, arendada ja igasse maailma otsa minnes kaasa võtta.

Vaata veel emakeelepäeva konverentsi kõiki ettekandeid SIIT.


Fotol: Arvutiteadlane Kuldar Taveter kõneles sellest, kuidas tehnoloogia emotsioone õpib ning mismoodi käib lihtsatest lausetest emotsiooni välja lugemine. Arvutiteadlase ettekannet saab kuulda video 42. minutil.