Eesti Rahvusraamatukogu sai peresõbraliku tööandja kõrgeima tunnustuse | Eesti Rahvusraamatukogu

Eesti Rahvusraamatukogu sai peresõbraliku tööandja kõrgeima tunnustuse

24.11.2022

23. novembril kuulutasid tervise- ja tööminister Peep Peterson ja sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo välja 22 peresõbraliku tööandja märgise saajat pronks-, hõbe - ja kuldtasemel ning Eesti Rahvusraamatukogule omistati kõrgeim tunnustus- kuldmärgis.

Rahvusraamatukogu personalijuht Indrek Ostrat rääkis 24. novembri hommikul Terevisioonis, et teeme maailma parimat Eesti rahvusraamatukogu ja peresõbralikkusega kaasas käivad väärtused aitavad meie inimestel end hästi tunda. 

Kuldmärgis on suur tunnustus, mis näitab, et rahvusraamatukogu on teadliku ja järjepideva tegevuse tulemusel saavutanud hooliva töökeskkonna, kus on asetatud olulisele kohale võimalus oma tööelu korraldamisel olla võimalikult paindlik. „Nagu on kõlanud isiksusepsühholoogia dotsent Aleksander Pulveri mõte: peresõbralikkus tööl näitab organisatsiooni inimlikkuse määra,“ resümeeris Eesti Rahvusraamatukogu personalijuht Indrek Ostrat.

Rahvusraamatukogu pöörab väga suurt tähelepanu edasiviiva, hooliva ning nii tulemustele suunatud kui inimeste head läbisaamist väärtustava organisatsioonikultuuri arendamisele.

„See on töö, kus iga organisatsiooni liikme panus on hindamatu ning mis tõenäoliselt ei saa otsa, sest muutuva keskkonnaga meie ümber muutuvad ka inimeste vajadused,“ nentis Ostrat.

Peresõbraliku tööandja märgise programm kestab juhtkondade eestvedamisel ja koostöös töötajatega 1,5-3 aastat, misjärel väljastatakse  organisatsioonile lõppmärgis, kas pronks-, hõbe- või kuldtasemel.

Peresõbralikku märgist annab välja alates 2017. aastast Sotsiaalministeerium koostöös Civitta Eesti AS-iga ning seda saavad taotleda kõik tööandjad.

Peresõbraliku tööandja märgise programmi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Rohkem infot „Kuidas peresõbralikkust mõõdetakse?“

2021. aastal valiti Eesti Rahvusraamatukogu unistuste tööandjaks avaliku sektori asutuste kategoorias.

FOTOD tunnustusüritusest: https://photos.app.goo.gl/9MmjKQdqwLHSaxAv7    (autor: Raigo Pajula)