Eesti Punase Risti 100. aastapäeva näitus Rahvusraamatukogus | Eesti Rahvusraamatukogu

Eesti Punase Risti 100. aastapäeva näitus Rahvusraamatukogus

23.08.2018

14. septembrini on Eesti Rahvusraamatukogu väikeses fuajeegaleriis avatud näitus „Eesti Punane Rist 100“. Eesti Punane Rist (EPR), mille loomist alustati 5. detsembril 1918 seltside liidu „Ühistöö“ asutamisega kuni EPR organisatsiooni ametliku kinnitamiseni 24. veebruaril 1919. aastal, tähistab rändnäitusega oma asutamisjuubelit Eestis.

Punane Rist on rahvusvaheline valitsust toetav poliitikaväline organisatsioon, mis kannab kahte ideed – „Halastus relvade all“ ja „Humanismi kaudu rahule“. Rahvusvaheline Punase Risti komitee asutati 1863. aastal Genfis. Eesti Punane Rist sai rahvusvahelise tunnustuse Genfi Rahvusvahelise Punase Risti Komitee poolt 1922. aastal. Eesti Punane Rist taasiseseisvus 1991. aastal. EPRi humanitaartegevust reguleeriva olulise meetmena ühines Eesti Vabariik 1992. aastal Genfi konventsioonide ja nende lisaprotokollidega.

Näitusel on eksponeeritud ajaloolisi ja tänapäevaseid fotosid Rahvusarhiivist, SA Eesti Tervishoiu Muuseumist, Eesti Pedagoogika Ajaloo Muuseumi kogudest ja mujalt. Ekspositsiooni on koostanud SA Eesti Tervishoiumuuseum ja Eesti Punane Rist.

 

Lisainfo:

Lea Hein, projektijuht, Lea.Hein@nlib.ee

Kerti Kulper, kommunikatsioonispetsialist, Kerti.Kulper@nlib.ee