Augustis saab imetleda Benjamin Vassermani digitaalkunsti suurnäitust | Eesti Rahvusraamatukogu

Augustis saab imetleda Benjamin Vassermani digitaalkunsti suurnäitust

6.08.2019

Alates kolmapäevast, 7. augustist on Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis avatud rahvusvaheliselt tunnustatud kunstniku Benjamin Vassermani isikunäitus „Futuristlik teekond“. Näitus on pühendatud autori 70. sünnipäevale.

Vasserman loob oma teoseid digitaalselt ja lõpptulemus saavutatakse digitaaltrüki näol. Näitus hõlmab kunstniku suureformaadilisi digitaaltrükke aastatest 2015–2019. Kokku esitletakse 30 teost, millest ligi pooled tööd on uudislooming. Vassermani tööd paistavad silma julge värvikasutuse, detailirikkuse ja nooruslikkusega. Tema digitaalne kunst on tõeliselt ainulaadne ja selle haruldaste äratuntavate omaduste ilmnemine on kunstniku praktika ja karjääri oluline tunnusjoon. Näitusega kaasneb kataloog.

Benjamin Vasserman on lõpetanud graafikuna Eesti Riikliku Kunstiinstituudi, töötanud enamasti vabagraafikuna, olnud 1989. aastast Eesti Kunstnike Liidu ja aastast 1992 Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige. Näitustel nii kodumaal kui väljaspool on ta esinenud juba aastast 1978. On viljelenud sügavtrükitehnikas (ofort, akvatinta) ja digitaaltrükis vabagraafikat. Loonud ka joonistusi, akvarelle, plakateid, raamatukujundusi ning kujundanud katalooge ja heliplaadiümbriseid.

Näitus jääb avatuks 30. augustini 2019.

Lisainfo:

Lea Hein, näituste osakond, Lea.Hein@nlib.ee, 6307 148
Kerti Kulper, kommunikatsiooni- ja turundusosakond, Kerti.Kulper@nlib.ee, 6307 254