Õiguskantsler kasutas raamatute laenutamisel ülipikka laenutustähtajaga  | Eesti Rahvusraamatukogu

Õiguskantsler kasutas raamatute laenutamisel ülipikka laenutustähtajaga 

14.10.2021

Rekonstrueerimise eelset Eesti Rahvusraamatukogu külastanud õiguskantsler Ülle Madise laenas ülipika laenutustähtajaga 5 raamatut.  

“Saan nüüd tänu pikale laenutusajale rahulikult ette võtta värsked raamatud võimude lahususest ja õigusriigist eriolukorras. Rahvusraamatukogu on minu jaoks hindamatu abiline kaasaegse teaduskirjandusega kursis püsimisel. Esimest korda kasutasin võimalust laenutada RaRa-st ka mitte-erialast kirjandust: Matemaatika õhtuõpiku ja „Võitlusvälja laienemise“ näiteks. Raamatute laenutamise võimalus on väga tänuväärne. Kodus ei mahtunud raamatud enam riiulitesse ära ,“ kõneles Ülle Madise

Kuna miljonid rahvusraamatukogu raamatud jäävad alates novembrist hoone rekonstrueerimise tõttu kättesaamatuks, siis kuni selle ajani saab laenata raamatuid 30 päeva asemel enam kui kolmeks kuuks, sest tagasi pole vaja tuua enne kui 1. veebruaril 2022.   

3,5 miljonist raamatust jääb suur osa kinniste uste taha  

“20. septembrist alanud pikk laenutustähtaeg on meie kasutajate poolt hästi vastu võetud ning see kajastub ka meie laenutusstatistikas, mis on ligi 17 % võrra kasvanud võrreldes eelmise aasta sama ajaga, ” kõneles laenutuse peaspetsialist Heleen Karja, kelle sõnul saab raamatud tagastada ka varem. Samuti saab tagastada ka varasematel aegadel laenatud raamatuid ning seda jätkuvalt ilma viiviseta. 

Novembrist algav rahvusraamatukogu kolimine Tõnismäe hoonest Narva mnt 11 aadressile mõjutab kümneid tuhandeid lugejaid. Asenduspinnale minemise tõttu jääb järgneval neljal - viiel aastal kättesaamatuks 3,5 miljonist teavikust ligikaudu 97%. Kui kõik rahvusraamatukogu valduses olevad raamatud panna ritta, siis tuleks raamatute rivi 51 kilomeetrit pikk, millest 2 kilomeetrit võetakse kaasa. 

Novembri algusest saab raamatud tagasi viia rahvusraamatukogu Solarise saatkonda ja Viru Keskuse bussiterminali raamatukappi. Samuti saab novembris tagastada raamatuid Tõnismäe hoone fuajees asuvasse iseteeninduspunkti ja maja ees olevasse raamatukappi, kuid seda mitte enam pikalt, sest raamatukapp suletakse hiljemalt novembri lõpus ja fuajee 17. detsembrist.  

Lisaks saab väikse postiteenustasu eest raamatuid tellida ja tagastada ka Omniva pakiautomaadi vahendusel.  

FOTOGALERII Õiguskantsleri ja tema kaaskonna külaskäigust Eesti Rahvusraamatukogusse 13. oktoobril.

Fotogalerii autor Roman - Sten Tõnissoo