Vali Start. Interaktiivne videomängude näitus  Press Start. Interactive video game exhibition  | Eesti Rahvusraamatukogu

Vali Start. Interaktiivne videomängude näitus  Press Start. Interactive video game exhibition 

Neljapäeval, 22. septembril kell 17.00 avatakse RaRa väikeses majas (Narva mnt 11) uuenenud videomängude näitus „Vali Start“. 

Interaktiivse videomängude muuseumi LVLup! ruum Eesti Rahvusraamatukogus on uuenenud! Muuseumikollektsiooni põhjal valminud näitus „Vali Start“ tutvustab retrokonsoole ja teisi unikaalseid elektroonilisi mänguvahendeid. Näitusel saab ülevaate kõige olulisematest mängusüsteemidest ja mängudest, mis on kujundanud nii ülemaailmset kui ka kohalikku videomänguskeenet. Kuna tegu on interaktiivse näitusega, saavad külastajad ajalooliste eksponaatidega mängides tõeliselt ainulaadse kogemuse!  

Näitusel on väljas nii 1980. aastate konsoolid kui ka uue aastatuhande masinad. Lisaks konsoolidele saab katsetada, kuidas arkaadil mängida või kui keeruline on Eestis loodud arvutimäng „SkyRoads“. 

Avamisel on võimalus end proovile panna mängudes „Street Fighter II“, „Pac Man” ja „Tekken 2” – selgitame välja, kes on kõige kibedam käsi! 

Muuseumi külastamine on tasuta! 

Videomängude muuseum LVLup! rahvusraamatukogus on avatud: 

E, T, N 12–16 
K 10–20 
R 13–15 

Osale haridusprogrammides: https://www.nlib.ee/et/aardejahid

 

On Thursday, September 22 at 17.00, the renewed video games exhibition "Press Start" will be opened in RaRa's building (Narva mnt 11). 

The interactive Video Game Museum LVLup! exhibition room in the National Library of Estonia has gone through change! The exhibition "Press Start" showcases retro consoles and other unique electronic gaming devices and provides an overview of the most important machines and games that have shaped video game industry as a whole, as well as the local gaming world. As it is an interactive exhibition, visitors have a truly special opportunity to play on the historical exhibits! 

Consoles from the 1980s, machines from the new millennium and unique electronic games are on display at the exhibition. In addition to consoles, you can play on the arcade cabinet or try your hand at an Estonian computer game SkyRoads. 

At the opening, there's a chance to challenge yourself and others to the game of “Street Fighter II“, “Pac Man” or “Tekken 2” - let's find out who is the best! 

Visiting the museum is free. 

Video Game Museum LVLup! at the National Library of Estonia is open: 

Mon, Tue, Thu 12–16 

Wed 10–20 

Fri 13–15