Veebiseminar: Kuidas sünnib videomäng? | Eesti Rahvusraamatukogu

Veebiseminar: Kuidas sünnib videomäng?

Mängude arendajad Ott Madis Ozolit ja Jaagup Irve räägivad, kuidas üks mäng valmib ja milliseid spetsialiste ja diletante selleks tarvis läheb. Võib-olla on oodata uskumatuid paljastusi mängutööstuse köögipoolelt...? 

Ott murdis end mängutööstuse uksest sisse alaealisena ja on töötanud Ubisoftile, tegelenud mängudega “Heroes of Might and Magic”, “Tropico” ja “Disco Elysium” ning tema kõige värskem mäng on “Death and Taxes”. 

Jaagup vältis mängude tegemist ülikoolis õpetamise abil, kuni sattus tegelema mänguga “Disco Elysium”, praegu osaleb ta ühe väljakuulutamata hübriidrollimängu loomisel. 

Otseülekanne toimub rahvusraamatukogu YouTube'i kanalil.

--- 

Videomängude näitus „Tee parem midagi kasulikku!“ rahvusraamatukogus esitleb kõige olulisemaid mängusüsteeme, mis on kujundanud videomängude tööstust tervikuna ja kohalikku ettekujutust mängumaailmast. Koostöös videomängude muuseumiga LVLup! loodud mängutoas ootavad huvilisi unikaalsed elektroonikaseadmed, retrokonsoolid ja nostalgilised videomängud alates 1970. aastast.  

Videomänge saab mängida raamatukogu lahtiolekuaegadel ja tasuta! Näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni. 

--- 
2021. aasta lõpul suletakse mitmeaastaseks rekonstrueerimiseks rahvusraamatukogu hoone – Eesti 20. sajandi arhitektuuri üks tippteoseid. Avasta raamatukogu enne sulgemist veel viimast korda: www.nlib.ee/tule-meile