Kirjandustänava festival | Eesti Rahvusraamatukogu

Kirjandustänava festival

Rahvusraamatukogu loovkirjutustelk Kirjandustänava festivalil   

10.09. kell 12.00—18.00 
Eesti Rahvusraamatukogu ettevõtmised on selleaastasel Kirjandustänava festivalil pühendatud loovkirjutamishuvilistele ja õõvasõpradele. Kavas on Jan Kausi juhitud loovkirjutamise töötuba, põnevusliku lühijutu konkurss ning ka muud loovust turgutavad tegevused. 
Neile, kes loovkirjutuslainel ei ole, on samuti rohkesti põnevat kavas: nagu juba kombeks saanud, paneme püsti välkraamatukogu, kuhu võtame kaasa nii põnevuskirjandust kui ka sellel aastal juubelit tähistavate kirjanike teoseid. 
Mängulisi tegevusi jätkub nii väikestele kui suurtele külastajatele, kuna kaasas on rohkesti põnevat kaadervärgindust: juba hitiks saanud kirjandustest ja kaardimäng „Trollist targem“. 
Rahvusraamatukogu festivalikogemusele paneb punkti kolelugude tuur Kadrioru tänavatel.
KOHAD TÄIS! 

Kes, kus, millal – vaata kavast:  
 
12.00–18.00 Välkraamatukogu. Laena raamat koju kaasa! 
12.00–18.00 Tegevused lastele ja noortele. 
12.00–16.00 Kõige lühema põnevusloo konkurss! Kui lühidalt suudad sina judinaid tekitava loo kirja panna? Parimatele auhinnad. 
14.00–15.00 Loovkirjutamise töötuba „Pisiasjast suure looni“, juhendab Jan Kaus. (KOHAD TÄIS!)
Loovkirjutamise töötoas on võimalik arendada spontaansust ja tähelepanelikkust, reageerimisvõimet ja fantaasialendu. Katsetame, kas on võimalik kokku panna põnev lugu juhuslikest, käe-jala juurde sattuvatest elementidest. Tule ja pane ennast kirjanikuna proovile!  
17.00 Põnevusloo kirjutamise konkursi võitjate väljakuulutamine.  
18.00–19.30 Kadrioru kolelugude tuur, giid Kristi Paatsi. Kogunemine Vilde muuseumi ees (Roheline Aas 3). (KOHAD TÄIS!)
Tuur viib uitama mööda Kadrioru nurki ja nurgataguseid, kus tuleb juttu piirkonna koledamast poolest ning muidu kummalistest ja üllatavatest juhtumistest. Kuuleb Kadrioru kullaotsijatest, enesetapust kohvikus Kadriorg ja lillevarastest pargis 1938. aastal, samuti kohalikus politseijaoskonnas plahvatanud pommist. Tuur algab Kadriorust Eduard Vilde muuseumi eest (Roheline Aas 3) ning kestab umbes 1,5 tundi. Jalutuskäigu viib läbi kummitus- ja kolelugude huviline Kristi Paatsi.