Jõulumuinasjuttude konkurss | Eesti Rahvusraamatukogu

Jõulumuinasjuttude konkurss

JÕULUMUINASJUTTUDE KONKURSS LASTELE 

Apollo ja rahvusraamatukogu kutsuvad kõiki lapsi vanuses 7–12 aastat osalema jõulumuinasjuttude konkursil! 

Mis seostub sulle jõuludega? On see piparkookide lõhn, kingitused ehitud kuuse all või hoopis salapärased päkapikud? Mis oleks, kui rändaks üheskoos muinasjutumaale? Kõik osalejad võivad kirjutada just sellise jõululoo, nagu neile meeldib. 

Osalemisreeglid: 

  • Võistlusest saavad osa võtta kõik huvilised vanuses 7–12 aastat, välja arvatud konkursi korraldamisega seotud ja žüriisse kuuluvad isikud ning nende pereliikmed. 

  • Iga osaleja saab võistlusele esitada ühe eestikeelse kuni kahe A4-lehekülje pikkuse (kuni 6000 tähemärki) enda välja mõeldud loo. 

·     Muinasjutte saab esitada 18.11.–09.12.2022 südaööni e-posti aadressil kampaania@apollo.ee või tuua rahvusraamatukogu Solarise saatkonna kogumiskasti (seejuures palume jälgida, et käekiri oleks selgesti loetav). 

·     Tööle palume lisada kontaktandmed: oma nimi, vanus, oma või lapsevanema telefoninumber või e-posti aadress.  

·     Konkursil osaledes annab autor võistlustöö avaldamise õiguse OÜ-le Apollo Kauplused ning Eesti Rahvusraamatukogule. 

Hindamine ja auhinnad: 

·     Töid hindab žürii, mille koosseisu kuuluvad rahvusraamatukogu kultuurinõunik Karl Martin Sinijärv, Annika Pilt ja Margit Tammur. Konkurss toimub kahes vanuseastmes: 7–9-aastased ning 10–12-aastased. 

·     Mõlemas vanuserühmas saavad auhinna kolme parima jutu autorid ning välja loositakse ka eriauhinnad. Lisaks põneva sisuga auhinnakottidele avaldatakse võistlusele laekunud parimad tööd ka Postimehe raamatuportaalis eesmärgiga toetada ja innustada laste loovust.  

·     Võitjad kuulutatakse pidulikult välja 17. detsembril 2022 rahvusraamatukogu ja Apollo perehommikul „Lumehelbe lend“ Solarise keskuse Apollo raamatupoes, kuhu ootame kõiki jutuvõistlusel osalenuid.  

Auhinnakotti on panustanud:  

  • mängulusti pakub Anvol (lauamäng „Monopoly World Tour“) ja 

  • ägedaid filmielamusi Apollo Kino (kinkepiletid); 

  • lugemisindu suurendavad Apollo (Andrus Kivirähki lasteraamat „Tont ja Facebook“);

  • suu teevad magusaks Yummikommid ja Artisan Honey;

  • kirjutamistuhinat toetab Maped (Harry Potteri täidetud pinalid / Maped läbipaistvad täidetud pinalid).

Head fantaasialendu!