Sümpoosion "Kunstide raamatukogu"

14. novembril toimub Eesti Rahvusraamatukogu kunstisaalis sümpoosion "Kunstide raamatukogu", mille tähelepanu keskmes on arhitektuuri, trükikunsti ja raamatukogunduse vahelised suhted. Sümpoosion toob kokku kunstitöötajad erinevatest valdkondadest, et arutleda nii Rahvusraamatukogu arhitektuuri ja selle juurde kuuluvate avalike kunstiteoste üle kui ka heita pilku raamatukogu graafika-, plakatite- ja raamatuillustratsioonide kollektsioonidesse. Kuivõrd Rahvusraamatukogu hoonet on lähiaastatel ootamas rekonstrueerimine, pakub sümpoosion suurepärase võimaluse mõtiskleda raamatukogu tuleviku üle just kunstide perspektiivist.

Sümpoosionil esinevad ettekannetega Eesti Kunstimuuseumi graafikakogu hoidja Elnara Taidre ja graafilise disaini kogu hoidja Madli Mihkelson; illustraator, graafiline disainer ja fotograaf Marja-Liisa Plats; Eesti Kunstiakadeemia Raamatukogu juhataja Mait Väljas ning vabakutseline kultuurikriitik ja kunstitöötaja Gregor Taul. Sümpoosionil esitletakse ka värsket kunstiraamatukogunduse teemalist raamatut, mille väljaandja on Knock Knock Books. Õhtu lõpetab toidustuudio Curated By Bakerman toiduinstallatsiooni avamine.

Sümpoosionist osavõtt on tasuta. Palume registreeruda nullpiletiga, kohtade arv on piiratud: https://fienta.com/et/kunstideraamatukogu 

PROGRAMM

15.00 Sissejuhatus ja tervitussõnad.

15.10 Mait Väljas, "Väärtuste arhitektuur – kirik, pank ja raamatukogu."

15.40 Elnara Taidre, "Originaalillustratsioonid Rahvusraamatukogu kollektsioonis."

16.10 Madli Mihkelson, "Pead ja pintslid. Kujundiloomest ja korduvatest motiividest Eesti kultuuriplakatitel."

16.40-17.00 Kohvipaus

17.00 Marja-Liisa Plats, "Vesivärvid digilaual ehk digitaalne illustratsioon raamatus."

17.30 Gregor Taul, "Rahvusraamatukogu kui kunstikooslus. Mõned tähelepanekud."

18.00 Vestlusring esinejatega Harry Liivrandi juhtimisel.

18.30 Knock! Knock! Books ja Rene Mäe, "Päringuraamatu" esitlus.

19.00 Curated by Bakerman, toiduinstallatsiooni avamine.

20.00 Ürituse lõpp.

---

Rahvusraamatukogus on kunstiraamatukogu hoidmise, komplekteerimise ning lugejate teenindamisega tegeletud juba mitu aastakümmet. Sümpoosion "Kunstide raamatukogu" märgib ühtlasi 40 aasta möödumist Rahvusraamatukogu kunstiosakonna tegevuse alustamisest 1979. aastal Rüütelkonna hoones Toompeal.

PS! Astu julgelt rahvusraamatukokku sisse, lugejakaarti vaja ei lähe ning teavikuid saab koju laenutada.