Muusikapäev laulupeoraamatukogus | Eesti Rahvusraamatukogu

Muusikapäev laulupeoraamatukogus

1. oktoobril kell 13.00 tähistab Rahvusraamatukogu näituse „Laulupeoraamatukogu“ raames rahvusvahelist muusikapäeva tasuta hüpikkontserdiga, kus esineb Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkester.

Tasuta kontsert toimub ilusa ilma korral Rahvusraamatukogu 8. korruse terrassil ning on osa Muusikapäeva “Kõlame kaasa” programmist.

Eesti Rahvusraamatukogu kogudel põhinev näitus „Laulupeoraamatukogu. Eesti laulupidu sõnas, pildis ja helis“ vaatleb üldlaulupidude traditsiooni trükikultuuri erinevate väljendusvormide kaudu. 

Samuti tähistab näitus RR-i muusikaraamatukogu 60. juubelit ehk aega, mille vältel on tegeletud süstemaatiliselt muusikakogu arendamisega Eesti Rahvusraamatukogus.

Laulikute, plakatite ja reklaamväljaannete kõrval eksponeeritakse näitusel üldlaulupidudega seotud trükiseid läbi 150 aasta: kutsed ja tänukirjad, kavad, avakõned, teejuhid, postkaardid jpm. Näitus pakub nostalgiahetki laulupidudel osalenutele, sissevaadet laulupidude korraldamisse ja eluolusse ning meenutab mitmeid laulupidudega seotud nüüdseks unustatud sündmusi ja kombeid. Näitus peegeldab ühtaegu nii Eesti üldlaulupidude lugu kui ka Eesti Rahvusraamatukogu kogude rikkust ja mitmekesisust ning ajaloolist sügavust.

Igal kolmapäeval kell 16.00 toimub näituse ringkäik algusega Rahvusraamatukogu fuajeest. Ringkäik on tasuta.

Näitust korraldab Eesti Rahvusraamatukogu ja toetab Eesti Kultuurkapital.

#Laulupeoraamatukogu #Laulupidu150 #minuarm #Muusikaraamatukogu60