Eriekskursioon laulupeoraamatukogus: Ivar Sakk | Eesti Rahvusraamatukogu

Eriekskursioon laulupeoraamatukogus: Ivar Sakk

15. oktoobril kell 17.00 on kõik trükiste- ja graafilise disaini huvilised oodatud „Laulupeoraamatukogu“ näitust tutvustavale eriekskursioonile, mille viib läbi Eesti Kunstiakadeemia professor, disainiajaloolane Ivar Sakk. Vaatleme näitusel eksponeeritud materjale trükiste disaini ja visuaalse identiteedi sümbolite valguses.

Eesti Rahvusraamatukogu kogudel põhinev näitus „Laulupeoraamatukogu. Eesti laulupidu sõnas, pildis ja helis“ vaatleb üldlaulupidude traditsiooni trükikultuuri erinevate väljendusvormide kaudu.

Laulikute, plakatite ja reklaamväljaannete kõrval eksponeeritakse näitusel üldlaulupidudega seotud trükiseid läbi 150 aasta: kutsed ja tänukirjad, kavad, avakõned, teejuhid, postkaardid jpm. Näitus pakub nostalgiahetki laulupidudel osalenutele, sissevaadet laulupidude korraldamisse ja eluolusse ning meenutab mitmeid laulupidudega seotud nüüdseks unustatud sündmusi ja kombeid. Näitus peegeldab ühtaegu nii Eesti üldlaulupidude lugu kui ka Eesti Rahvusraamatukogu kogude rikkust ja mitmekesisust ning ajaloolist sügavust.

Ekskursioon on tasuta ja kohtade arv on piiratud.
Registreeri siin: http://bit.ly/eriekskursioon_registreerimine