RaRa väikese maja avapäev | Eesti Rahvusraamatukogu

RaRa väikese maja avapäev

Avame Eesti Rahvusraamatukogu väikese maja 7. jaanuaril aadressil Narva mnt 11. Tule ja vaata, milline näeb rahvusraamatukogu väike maja välja. 

Ootame sind külla laenama, meisterdama, huvitavaid inimesi kuulama ning kontserdile!
Esimese raamatu laenutab Eesti superstaar Alika Milova. Mis raamat see on, selgub juba kohapeal!

KÕIK tegevused on tasuta!

15.00-18.00 Tegevused lastele, noortele ja peredele (õppeklass)

Book Page Art meisterdused
Kas tahaksid raamatutest meisterdada endale näiteks järjehoidja, plakati või mõne muu toreda sisustuselemendi? Selleks, et vanad raamatud ja ajakirjad ei leiaks teed prügikonteinerisse, teeme nendest hoopis kunsti!

Põnev valik välkraamatukogu tegelusi
Tule ja pane end proovile erinevate nuputamis(?)ülesannetega - kiiruse peale lugemine, unistuste kaanepildi joonistamine, sõnarägastikust sõnade otsimine, maailma ägedate raamatukogudega tutvumine, raamatukogutöötajatele riiete disainimine jpm.

Eksliibriste meisterdused
Tutvustame sulle põnevaid eksliibriseid, mis annavad inspiratsiooni valmistada oma enda isiklik raamatumärk, mille saad oma lemmikraamatutesse kleepida.

Valik raamatukoguga seonduvaid harivaid, aga põnevaid veebimänge
Anname sulle tahvelarvuti, kus saad lahendada viktoriine naksitrallidest meil ja mujal, panna end proovile lasteraamatute tundmises, panna raamatuid virtuaalmaailmas õigetele riiulitele jpm

16.00—17.00 50: kirjanikud keskpunktis (1. korrus)
Omavahel vestlevad elust ja loomingust fs ja Brigitta Davidjants.

17.00—18.00 Varakapitalistlik Tallinn ehk tehasest rahatempliks (1. korrus)
Milline on Narva mnt.11 hoone lugu? Arhitektuuriajaloolane ja arhitektuurimuuseumi juht Triin Ojari tutvustab nõukogudeaegsest raadiotehasest 1997. aastal arhitektuuribüroo Okas&Lõoke käe all ümber sündinud pangahoone ajalugu. Toona kandis see maja Forekspanga nime. Aja jooksul on nimed fassaadil veel mitmel korral muutunud, aga hoone ise säilitanud oma algse detailirikkuse ja ajastuomase ilme.

18.00—19.00 Kontsert: Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane (fuajee)
Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane on ansambli Dagö juhtfiguurid. Seekordne kohtumine on nende kahe mehega lähidistantsilt. Laulud ja jutudki kõlavad teistmoodi ning on ka laule, mida Dagö kunagi ei esita. See on täiesti oma elu elav, meeldiv muusikaline koosviibimine. Ja nalja saab ka, sest nii on tore. 

---
Kõikidele külastajatele anname kaasa ka RaRa õhupallid!

Palun võta kaasa oma nakkusohutust tõendav dokument koos isikuttõendava dokumendiga. Tõendit kontrollitakse ukse peal.

Maja on esimesel päeval avatud kell 15.00—19.00. Alates 8. jaanuarist on maja avatud tavapärastel kellaaegadel: E—R 10.00—20.00, L 12.00—19.00, P suletud.