Rahvusraamatukogu pop-up päev Vabaduse väljakul

3. juulil toimub Vabaduse väljakul Rahvusraamatukogu pop-up-päev. Päeva raames saab kohtuda kirjanikega, soetada nende teoseid, teha pilte ja küsida autogramme. Tegevusi jagub ka lastele ja ürituselt ei puudu muusika

Üritus algab kell 12 ja kestab kella 18ni. Kirjandusest, loodusest ja muust sellisest räägivad Aleksei Turovski, Mati Kaal ja Urmas Laansoo. Juttu puhuvad ka kirjanikud, teiste hulgas Karl Martin Sinijärv ning lastekirjanik Jaak Urmet ehk Wimberg. Muusikalise poole eest seisab sellel päeval hea kirjanik Jan Kaus.

Tegemist ei oleks ju raamatukoguga kui seal kohapeal ei oleks võimalik laenutada ka raamatuid. Selleks on seal ka pop-up raamatukogu, kuhu võtame majast kaasa hulga erinevaid raamatuid. Võimalik on kohapeal raamatuid laenutada. Suveperioodil on meil ka pikendatud laenutusperiood, ehk raamatuid saab koju või maale viia tavapärase nädala asemel kaheks nädalaks. Loe täpsemalt siit!

  • Kui sul on mõni kindel raamat, mida soovid laenutada, siis on sul suurepärane võimalus sellest meile teada anda. Mine ester.ee ja vaata, kas sinu soovitud raamat on ka meil olemas ning seejärel anna meile allolevas vormis teada raamatu pealkiri ja enda kontaktandmed ning me võtame raamatu sinu jaoks Vabaduse väljakule ise kaasa ja saad laenutada selle seal. Raamatute laenutamiseks pead olema registreeritud Rahvusraamatukogu lugejaks, seda saad juba ette ära teha, siin!

Tule veeda perega üks tore päev või võta kolleegid kaasa ja veetke tööpäev õues, meeldivas seltskonnas ja teadmiste keskel.

Jälgi üritust ka Facebookis. Seal toimuvad enne üritust ka mõned auhinnamängud, milles saad osaleda.

 

Telli raamat!

ÜRITUSE KAVA

12.30 Avamine ja tervitus (Karl Martin Sinijärv)

13.00 Lastekirjanik Jaak Urmet ehk Wimberg

14.00 Aleksei Turovski - loomadest ja raamatutest

15.00 Urmas Laansoo - taimeriigi mitmekesisusest

16.00 Mati Kaal - reisimisest ja raamatutest

17.00 Väikekirjastajate vestlusring

 

Läbi päeva toimub erinevaid tegevusi lastele, auhinnamänge ning võimalik on väikekirjastajate raamatuid soetada ja autoritega kohtuda.

Kohal on ka Rahvusraamatukogu digiteerimiskeskuse inimesed, kelle abil on kõigil külastajatel võimalik digiteerida vanu fotosid jms.