Laenuta teisest raamatukogust

Laenuta teisest raamatukogust

NB: Seoses koroonaviiruse laialdase levikuga maailmas, võib juhtuda, et välismaa raamatukogud on suletud ning tellitud materjalidele puudub ligipääs või nende Eestisse jõudmise aeg pikeneb märgatavalt. 

Rahvusraamatukogu vahendusel on võimalik tellida raamatuid, noote või artiklite koopiaid ka teistest Eesti või välismaa raamatukogudest.

Teistest raamatukogudest ei ole võimalik tellida teatmeteoseid, perioodikat, käsikirju, kaarte ja auviseid. Rahvusraamatukogu ei telli väljaandeid teistest Tallinna raamatukogudest (v.a juhtudel, kui on tegemist raamatukogudega, kuhu ei ole võimalik kõigil kasutajaks hakata).Telli raamat või noot teisest Eesti või välismaa raamatukogust.Raamatute ja nootide kasutamistähtaja (2-6 nädalat) määrab saatja raamatukogu, pikendamine ei ole alati võimalik.

Tellija hüvitab väljaande tagastamise postikulu vastavalt Rahvusraamatukogu hinnakirjale. Tellimuse saabumisest teavitatakse tellijat e-posti või telefoni teel. Saabunud väljaande saab kätte 5. korruse infokeskusest.

Tellimuse täitmise tähtajad on orienteeruvalt:

  • Eestist 3-5 päeva;

  • Põhjamaadest 2-3 nädalat;

  • mujalt Euroopast 3-4 nädalat;

  • Venemaalt ja Ameerika Ühendriikidest 2-3 kuud.

Saatja raamatukogul on õigus määrata, et väljaannet saab kasutada ainult Eesti Rahvusraamatukogu lugemissaalides.Telli koopiaid trükiväljaannetes ilmunud ja litsentsiandmebaasides sisalduvatest artiklitest.Enne artikli koopia tellimuse esitamist kontrolli, kas soovitud artikkel on olemas rahvusraamatukogu otsinguportaalis.

Lisainfo e-posti aadressilt ill@nlib.ee  Tutvu raamatute ja artikli koopiate hinnakirjaga ning RVLi ehk Raamatukogudevahelise laenutuse juhendiga