Registreeru kasutajaks

Raamatukogu kasutajaks registreerumine on tasuta ja kõik on oodatud!Raamatukogu lugejakaart

Registreeritud kasutaja lugejaõigusi tõendavaks dokumendiks on raamatukogukaart või ID-kaart. Lugejaks registreerumine on võimalik raamatukogus kohapeal või elektrooniliselt. Registreeritud kasutaja õigused ja vastutus on sätestatud Rahvusraamatukogu kasutuseeskirjas (kasutuseeskiri inglise keeles, kasutuseeskiri vene keeles).Veebis elektrooniliselt registreerumiseks on vajalik ID-kaart või mobiil-ID.Raamatukogus kohapeal registreerudes peab olema kaasas fotoga isikut tõendav dokument - pass, ID-kaart või õpilaspilet.

Alla 18-aastasel lugejal on kojulaenutuseks vajalik vanema/eestkostja nõusolek. Nõusolek vormistatakse ühekordselt ning kehtib kuni lugeja 18-aastaseks saamiseni. Digitaalselt allkirjastatud vorm tuleks edastada e-posti aadressile info@nlib.ee. Paberil allkirjastatud vormi palume tuua Rahvusraamatukogu 5. korruse infokeskusesse. 

Raamatukogukaarti või ID-kaarti tohib kasutada ainult selle omanik. Raamatukogukaardi kadumisest palume teavitada telefonil 630 7100 või e-posti aadressil info@nlib.ee.