Galeriid

Eesti Rahvusraamatukogus paiknevad seitse galeriid – peanäitusesaal, fuajeegalerii, väike fuajeegalerii, harulduste kogu näitusesaal, trepigalerii ning 6. korruse galerii ja näitusesaal. Näitusegaleriid loovad mitmekülgsed võimalused eriilmeliste näituste eksponeerimiseks.

 

 

Peanäitusesaal

Peanäitusesaal jääb Eesti Rahvusraamatukogu peasissepääsust paremale. Saal on sisekujunduselt raamatukogu kauneim dolomiitseintega näituseruum, mis on varustatud kahe sepisväravaga (Taivo Linna „Linnuparv”, 1992–1993) ning oli juba algselt Rahvusraamatukokku näitusesaaliks planeeritud. Näitusesaali toetab keskne neljatahuline piilar. Galerii seinapind on jagatud kuueks petiknišiks, mis võimaldab ekspositsiooni liigendada. Galerii on valgustatud üld- ja punktvalgustusega. Peanäitusesaal ja fuajeegalerii on lähedase asukoha tõttu kasutatavad ka ühtse näitusepinnana.

Tutvu galeriiplaaniga siin.

Tutvu peanäitusesaali ja fuajeegalerii ühisplaaniga siin

Fuajeegalerii

Fuajeegalerii jääb Eesti Rahvusraamatukogu peasissepääsust samuti paremale. Tegemist on avatud kõrgete dolomiitseintega alaga, mis võimaldab eksponeerida suuremõõtmelisi töid. Lisaks kunstlikule üld- ja punktvalgustusele mõjutab galerii valgustust raamatukogu külgaken. Peanäitusesaal ja fuajeegalerii on lähedase asukoha tõttu kasutatavad ka ühtse näitusepinnana.

Tutvu galeriiplaaniga siin.

Väike fuajeegalerii

Väike fuajeegalerii jääb Eesti Rahvusraamatukogu peasissepääsust vasakule ning tipneb kahe konverentsisaali ja kohvikuga Poogen. Väike galerii annab võimaluse korraldada taustnäitusi konverentsidele ning väiksemamahulisi teemanäituseid.

Tutvu galeriiplaaniga siin.

3. korruse trepigalerii

Trepigalerii on loodud eesmärgiga tutvustada Rahvusraamatukogu kogusid ja Eesti kultuuripärandit. Galerii on liigendatud kahte nišši, kus on loodud võimalused eksponeerida erinevaid lahtiseid või kinniseid väljapanekuid. 

Harulduste kogu näitusesaal

Harulduste kogu näitusesaal on kinnine elektroonilise valvega ruum, mis asub maja 3. korrusel samal tasapinnal Eduard Wiiralti galeriiga. Näitusesaal sobib rariteetsete raamatute ja haruldaste esemete eksponeerimiseks ning on varustatud kliimaregulatsioon vitriinidega. Saalis on seintel kuus püsivitriini ning keskel kuus klaasvitriini. Saal on valgustatud reguleeritava üld- ja punktvalgustusega.

Tutvu galeriiplaaniga siin.

6. korruse galerii

6. korruse galerii asub lugejatsoonis ning külgneb samal korrusel asuva näitusesaaliga. Galeriist avaneb Rahvusraamatukogu esifassaad vitraažaknaga (Rait Prääts „Eestimaa maastikud”, 1993). Galerii on paekiviseintega ning on liigendatud kahe piilariga. Saal on valgustatud üld- ja punktvalgustusega ning sobib suuremahulisteks näitusteks. Tegemist on avatud näitusepinnaga, mis võimaldab laiendada ekspositsiooni nii galeriisse liftide taha või 6. korruse näitusesaali.

Tutvu galeriiplaaniga siin.

Tutvu 6. korruse galerii ja näitusesaali ühisplaaniga siin

6. korruse näitusesaal

6. korruse näitusesaal on lugejatsoonis asuv näituseruumiks kujundatud suletav ruum ning külgneb 6. korruse galeriiga. Saal on valgustatud üld- ja punktvalgustusega. Saali seinapinnad on värvitavad. 6. korruse galerii ja näitusesaal on lähedase asukoha tõttu kasutatavad ka ühtse näituspinnana.

Tutvu galeriiplaaniga siin.