Tule kuula head muusikat

Kauni vaatega 8. korruse muusikasaal kutsub plaate kuulama!

Leia avariiulist või e-kataloogist oma lemmikmuusika - saad valida salvestisi vastavalt maitsele ja meeleolule.

Soovitame

  • eesti muusikaga heliplaate – rahvusraamatukoguna püüame pakkuda täielikku eesti helisalvestiste kogu, mis sisaldab šellak- ja vinüülplaate, helikassette ning CD-sid. Vaadata saab VHS-videosid ja DVD-sid.

  • välismaise popmuusikaga heliplaate

  • klassikalise muusikaga heliplaate

  • kuulata mahukat pärimusmuusika kogu.

Meilt võid leida nii vana- kui nüüdismuusikat, laule filmidest, muusikalidest ja operettidest.

Lisaks veel ooperid, sümfooniad, soolo- ja ansamblilood, Põhjamaade kaasaegne helikunst, traditsiooniline ja nüüdisjazz.

Vanemaid plaate ja helikassette leiad digiteeritud kujul digitaalarhiivist Digar.

Digarist saad kuulata näiteks siit, siit, siit ja siit.

Isikliku sülearvuti või lugejaarvuti vahendusel on võimalik nautida muusikat voogedastusplatvormilt Medici.tv, mida on nimetatud ka klassikalise muusika Netflixiks.

Medici.tv pakub hetkel vaatamiseks ja kuulamiseks enam kui 600 kontserti, ligikaudu 150 ooperit ning kümneid balletietendusi, mis on üles võetud viimase 15 aasta jooksul, maailma olulisematel lavadel ja muusikafestivalidel. Enamgi veel, lisaks neile salvestistele on Medici.tv vahendusel võimalik nautida ka kontsertide ja etenduste otseülekandeid ning vaadata enam kui tuhandet dokumentaalfilmi, mille peategelasteks on tunnustatud heliloojad, ooperilauljad, tantsijad, dirigendid, muusikud, heliteosed jms.

Medici.tv veebiaadress Rahvusraamatukogu kasutajatele on: https://edu.medici.tv/

Kutsume sind sellest kõigest osa saama ja soovime rõõmu muusikast! Muusika rikastab meie elu mitmel viisil, suurendab loovust, stimuleerib kujutlusvõimet jpm.