Tarbekunsti jõulumüük toimub juba 24. korda

6.12.2019

6. ja 7. detsembril kella 10–19 toimub rahvusraamatukogu fuajees ja peanäitusesaalis traditsiooniks saanud 24. eesti tarbekunsti jõulumüük.  

Tänavune jõulumüük toob kokku kunstnikud ja disainerid, kes tutvustavad oma loomingut ehte-, tekstiili-, naha- ja klaasikunsti, keraamika ning graafika vallas. Jõulumüügil saab tutvuda autorite värske loominguga ning soetada originaalseid kingitusi endale või lähedastele.  

„Meil on rõõm tõdeda, et kujutava kunsti ja meie kogusid tutvustavate näituste aasta lõpetab suuremahuline Eesti tarbekunsti esitlus ehk tarbekunstimüük rahvusraamatukogus, mida korraldatakse järjepidevalt juba 24 aastat. Rahvusraamatukogu kui kultuurikeskuse üks eesmärk on tuua kokku eri valdkondade loomeinimesed ja teha eri kunstiliigid laiemale publikule kättesaadavaks ning seekord oleme taaskord suurendanud ka tarbekunstimüügist osavõtvate kunstnike ringi,“ sõnas rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja Ave Tölpt.

Sel aastal osalevad tarbekunstimüügil: A-galerii, Agnes Veski, Aino Jakobi, Anne Roolaht ja Harvi Varkki, Annelie Joandi, Anu Vingisaar, Behäppi, Elna Kaasik, Epp Ilveste, Eva Berg, Helle Videvik, Henrieta Tugi-Nuusberg, Indrek Päi, Ivi Laas, Ivi Tafel, Jana Kotsalainen-Aruksaar,Kai Kubja, Kaie Pärn, Karin Kalman,Katrin Veegen, Keesi Kapsta ja Aino Kapsta, Kersti Vaks, Kärt Seppel, Külli Kõiv, Küllike Tuvikene, Lucky Laika, BRäND, Made Balbat, Made by Sofia, Maia Noorväli, Mall Mets, Mare Vichmann, Marilin Kristjuhan, Maris Siimer, Merike Balod, Merike Hallik, Mithio, MTÜ Põhja-Eesti Pimedate Ühing, Namarie, Niidy & keraamika, Pille Ernesaks, Kaaren Stuudio, Piret Mikk, Piret Smagar, Reti Saks, Riin Somelar, Ruuda Maarand, Silvia Reinpuu, Stuudio Ankoopi, Tiia Mets, Viive Väljaots, Õnne Õunap, Ülle Mesikäpp.

Tarbekunstimüüke korraldatakse rahvusraamatukogus alates 1995. aastast.   

  

Lisainfo:

Kerti Kulper, kommunikatsioonispetsialist, Kerti.Kulper@nlib.ee