Suurepärased e-kanalidSiit leiad Eestis ilmunud võrguväljaandeid, trükieelseid faile ja trükiste digiteeritud koopiaid. Arhiiv sisaldab raamatuid, ajakirju (kuni 2016. aastani), kaarte, noote, plakateid, postkaarte ja muud pildimaterjali, audioraamatuid ja muusikafaile.

DEA sisaldab kõiki läbi aegade Eestis ilmunud või välismaal eesti keeles avaldatud ajalehti alates 1821.aastast. Alates 2017. aastast ilmunud ajakirjad ja muud perioodilised väljaanded (aastaraamatud jne.) on ka siit leitavad.

Eesti raamatukogude e-kataloogist ESTER leiad infot raamatukogudes leiduvate raamatute, ajakirjade, ajalehtede, nootide, helisalvestiste, videote, e-raamatute, üliõpilastööde ja palju muu kohta.

Eestis ilmuvate ajakirjade, kogumike ja jätkväljaannete artiklite bibliograafiline andmebaas. Alates 2017. aastast täiendatakse andmebaasi valikuliselt ja uuemaid artikleid leiad DIGARi Eesti artiklite portaalist

ERB registreerib Eestis kõigis keeltes ja välismaal eesti keeles avaldatud väljaanded, Eesti autorite teosed ja nende tõlked.

Veebiarhiivist leiad Eesti kultuuripärandi seisukohalt olulisi veebisaite.

Siit leiad kogu info ühe otsinguga nii Rahvusraamatukogu enda kui võõrkeelsetest teadusinfo andmekogudest. Registreeritud raamatukogu kasutajad saavad portaali kaudu lugeda võõrkeelsete ajakirjade, raamatute, ajalehtede täistekste ka kaugkasutajatena ilma raamatukokku tulemata.Enim kasutatavad võõrkeelsed andmekogud otsinguportaalis

  • BECK Premium Online - Õigusalane saksakeelne täistekstandmebaas, sisaldab seadusi, kommentaare, käsiraamatuid, ajakirju

  • EBSCOHost - universaalse temaatikaga artiklite täistekstandmebaas

  • MediciTV - klassikalise muusika, ooperi- ja tantsuvideote kataloog veebis, sisaldab üle 3000 video

  • Pressreader - ajalehtede ja ajakirjade andmebaas (üle 800 digiteeritud väljaande 80-lt maalt 40-s keeles). Väljaandeid saab tagasiulatuvalt lugeda 60 päeva

  • ProQuest Ebook Central -  teaduskirjandus eri keeltes paljudelt erialadelt

Otsinguportaali kaugkasutus

Rahvusraamatukogu kaudu avatud andmebaasidele, ajakirjadele ja e-raamatutele on juurdepääs väljaspool raamatukogu arvutivõrku ainult raamatukogu registreeritud lugejatele oma kasutajatunnustega, ID-kaardi või mobiil-IDga.

Rahvusraamatukogu lugejaks saab registreeruda ka veebis. Lugejaks registreerimine.

Registreerimata kasutajad saavad teha küll otsinguid, aga ei saa väljaspool raamatukogu arvutivõrku ligi nendes andmekogudes leiduvatele täistekstidele.

Küsimuste korral saab abi otsinguportaali veebivestlusest või aadressil otsiportaal@nlib.ee