Muuseumiöö Rahvusraamatukogus: muusikat mängib Eiki Nestor ja avatud on põgenemistoad

18.05.2019

18. mail on Rahvusraamatukogu uksed avatud hiliste õhtutundideni, et pakkuda Muuseumiööl külastajatele meelelahutust ja võimalust imetleda kauneid vaateid linnale. 

Esmakordselt on Muuseumiööl võimalus end proovile panna Rahvusraamatukogu  põgenemistubades. Põgenemistoad on erineva raskusastmega ja paiknevad raamatukogu erinevates osades. Põgenemistubadesse mahub korraga kolm kuni kuus inimest, seega osalemiseks tuleb end eelnevalt kirja panna. Sügisest on Rahvusraamatukogu põgenemistoad avatud kõigile huvilistele. 

Laulupeo- ja ka disainihuvilistel tasub end kirja panna näituse “Laulupeoraamatukogu”  ringkäigule. Laulikute, plakatite ja reklaamväljaannete kõrval eksponeeritakse näitusel üldlaulupidudega seotud trükiseid läbi 150 aasta: kutsed ja tänukirjad, kavad, avakõned, teejuhid, postkaardid jpm. Näitus pakub nostalgiahetki laulupidudel osalenutele, sissevaadet laulupidude korraldamisse ja eluolusse ning meenutab mitmeid laulupidudega seotud sündmusi ja kombeid. 

Nagu traditsiooniks saanud, toimuvad Muuseumiööl ekskursioonid Rahvusraamatukogu tõelisesse varasalve ehk hoidlatesse. Hoidlate ekskursioonid on igal aastal väga populaarsed ja selgi korral täitusid kohad kiirelt. 

8. korruse muusikasaali on oodatud kõik melomaanid, kuna sinna seab end Muuseumiööl sisse Plaaditurg – müüakse vinüüle, CDsid ja kassette. Muusikat mängib endine Riigikogu esimees Eiki Nestor

Kell 20.00 on kõik kirjakunstiaustajad oodatud humanitaarsaali, kus kirjakunstnik Mart Anderson räägib, millised detailid teevad raamatu kauniks ja mida kujundaja töö tähendab. 

Muuseumiööl on erandkorras avatud ka Rahvusraamatukogu vanade asjade muuseum, mis viib külastajad nostalgilisele ajarännakule. 

Kindlasti tasub tulla terve perega, sest raamatukoguga saab tutvuda läbi maja kulgeva templimängu. Lisaks sellele õpetavad Priit Isok ja Asko Künnap lastele erinevaid lauamänge.  

Avatud on ka 8. korruse väliterrass, kust avaneb kaunis vaade Tallinna linnale.  

Täpse ajakava leiab Rahvusraamatukogu kodulehelt.

Lisainfo:
Kerti Kulper, kommunikatsioonispetsialist, Kerti.Kulper@nlib.ee