Mõttevahetus raamatute teemal

16.05.2018

Täna kell 16 toimub Rahvusraamatukogu fuajeegaleriis näituse “Sajad raamatud” raames mõttevahetus teemal "Mitu elu on raamatul?".

Sõna saavad Eesti Hoiuraamatukogu peavarahoidja Kalju Tammaru; kirjanik, raamaturestauraator ja köiteennistaja Peep Ilmet; Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuriosakonna professor ja Paberimuuseumi eestvedaja Anne Rudanovski ja psühholoog Tiina Jõgeda. Järgneb vaba vestlus.

Ühtlasi on võimalik tutvuda kunsti- ja raamatunäitusega "Sajad raamatud" ning vaadata videoklippe kunstnike kommentaaridega. Näitusel saavad kokku kirjanikud ja kunstnikud, näeme kümne kunstniku installatsioone, mis mõtestavad raamatu saatust. Kirjanike Peeter Helme ja Urmas Vadi valitud sada raamatut loovad näitusele ajatelje.

Näitusel saab näha teoseid kunstnikelt Aili Vahtrapuu, Anne Rudanovski, Eero Ijavoinen, Evelyn Reemann, Kristiina-Maria Ulas, Maarja Undusk, Pille Kivihall, Tuuli Puhvel, Tõnis Paberit, Kirill Ivanov ja Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilastelt.

Lähem info EV100 juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee. Näitus Rahvusraamatulogu peanäitusesaalis ja fuajeegaleriis on avatud 26. maini.

 

Lisainfo:

Giina Kaskla, MTÜ Raamatusaatkond projektijuht, raamatusaatkond@raamatusaatkond.ee, 56154538

Virge Loo, RRi näituste osakonna projektijuht, Virge.Loo@nlib.ee, 630 7148

Kerti Kulper, RRi kommunikatsioonispetsialist, Kerti.Kulper@nlib.ee, 630 7254