Broneeri töö- või rühmaruum

Broneeri töö- või rühmaruum

Rahvusraamatukogu pakub rentimiseks ühe- ja kahekohalisi tööruume ning erineva suurusega rühmaruume ja videoruumi. Lisaks on võimalik rentida klaveriruumi, mille kasutamine on tasuline. Raamatukogu registreeritud kasutajatele on ruumide rent kolm tundi kaks korda nädalas tasuta (v.a. klaveriruum), täiendava ajaperioodi eest on tasu vastavalt hinnakirjale.

Ühe- ja kahekohalised tööruumid

Ühekohaline tööruum

Ühe- ja kahekohalised tööruumid asuvad raamatukogu 6. korrusel. Tööruumides on kaabliga internetiühenduse võimalus ning tasuta WiFi. Tööruumide võtmed saab kätte 5. korruselt infokeskusest. Tööruumi võti tuleb tagastada hiljemalt 5 minutit enne raamatukogu sulgemist. Ruumides on võimalik töötada raamatukogu lahtiolekuaegadel.

Rühmaruumid

Rühmaruumid Punane, Kollane, Roheline, Sinine, Valge ja Oranž asuvad 5. korrusel infokeskuses, Rubiin ja Türkiis asuvad 7. korrusel humanitaarsaalis ning Kunst 8. korrusel kunstisaalis.

Punane: 7-10 inimesele, suur ekraan, arvuti, mikrofon, veebikaamera, WiDi,


Kollane: 2-4 inimesele, suur ekraan, arvuti, mikrofon, veebikaamera, WiDi


Sinine: 2-4 inimesele, suur ekraan, arvuti, mikrofon, veebikaamera, WiDi


Roheline: 2-4 inimesele


Valge: 1−2 inimesele


Oranž: 4-6 inimesele (kasutamine on eelregistreerimiseta ja tasuta)


Rubiin: 1-2 inimesele


Türkiis: 1-2 inimesele


Kunst: 8 inimesele, suur ekraan, arvuti, mikrofon, veebikaamera, WiDi, valguslaud


Rühmaruumides olevad arvutid sisaldavad veebilehitsejaid Mozilla Firefox, Google Chrome ja Microsoft Edge, kontoritarkvara OpenOffice, Adobe Reader ning ID-kaardi tarkvara. Skype kõnede võimalus.

Arvutitel on USB pesad.
On võimalus ühendada oma sülearvuti rühmaruumi suure ekraaniga. Vajadusel saab ekraani vahelüli (display port) saali konsultandi käest.

Viiruse leviku igakülgseks tõkestamiseks tuleb ruume õhutada, seetõttu palume enne rühmaruumist lahkumist avada aknad ning teha seda võimalusel 5 minutit enne kasutusaja lõppu.

Klaveriruum

Klaveriruum

Klaveriruum asub 8. korrusel muusikasaalis ning on varustatud Blüthneri vabriku klaveriga. Kasutamine on tasuline vastavalt hinnakirjale. Küsi lisainfot muusikasaali telefonil 630 7141.

Videoruum

Videoruum

Videoruum asub muusikasaalis 8. korrusel. Seal saab vaadata videosid nii DVD-lt kui ka VHS-ilt. Ruumis on olemas muusikakeskus. Küsi lisainfot muusikasaali telefonil 630 7141.