Perehommikud Solarises | National Library of Estonia

Perehommikud Solarises

Eesti Rahvusraamatukogu perehommikud arendavad loovust ja iseseisvat mõtlemist, õpetavad uusi oskusi ja tekitavad huvi lugemise vastu! Perehommikud leiavad aset iga kuu kolmandal laupäeval.

Sobivat tegevust leiavad nii lapsed kui ka täiskasvanud, kuid enim loodame kõnetada 5–12-aastaseid. Pered võivad sündmusega liituda või lahkuda endale sobival ajal. Üritus on tasuta!

Ülesandeid lahendades saab koguda templeid. Ainult sellel päeval on Solarise Apollo raamatupoes kõik lasteraamatud 15% soodsamad. Tegevustes osalenud lapsed saavad Solarise Lido bistroos templikaardi esitamisel pannkoogid 50% soodsamalt. 

PEREHOMMIK: LUIGED VIIVAD LUME  

18.03.2023 kell 12.00‒14.00  

Kes laulab sitsikleit-sitsikleit?  
Kellele lindudest võiks anda medali muljetavaldava muna eest?  
Keda ootab kevadel kõige varajasema saabuja auhind?  


 

Märtsikuu perehommik on seekord linnu- ja kevadeteemaline. Otsime vastuseid põnevatele küsimustele, meisterdame ja nuputame, sealhulgas otsime Apollo raamaturiiulitelt Eestis pesitsevaid linde ja raamatukaantele pealkirju.  

Pimekohtingu käigus avastame üheskoos uusi raamatuid ning loeme ette põnevaid lugusid.  

Apollo raamatupoes saavad lapsed seekord kaunistada paberkotte ning endavärvitud koti koos pliiatsitega kingituseks.  

Külla tulevad raamatu „Tunne Eestit. Loomalood ja linnulood meie metsadest“ autorid Hilli Rand ja fotograaf Jüri Jõepera, kes räägivad vahvaid lugusid raamatu valmimise telgitagustest.  

Perehommikul osalenute vahel läheb sel korral loosi kaks tutvustatud raamatut. 

„Perehommik: luiged viivad lume“ leiab aset 18. märtsil kella 12.00‒14.00 Eesti Rahvusraamatukogu Solarise saatkonnas.  

Tutvu programmiga Perehommiku sündmuse lehel või Apollo Facebooki-lehel. 

Varasemad perehommikud

PEREHOMMIK: OMA KODU KOERADKI TUNNEVAD  

18.02.2022  kell 12.00‒14.00  

Millest räägivad koera kõrvad?
Aga kulmud? 
Mis ameteid koerad peavad?
Kas koer ikka leiab alati tee koju?  

 

Veebruarikuu perehommik on seekord kodu- ja koerateemaline. Otsime vastuseid põnevatele küsimustele, katsetame pimekohtingut raamatuga, meisterdame ja nuputame. Apollo raamaturiiulitel toimub tõujaht ja koos Vunderi kunstistuudioga meisterdatakse koerakaarte.  

Pimekohtingu käigus loeme ette põnevaid lugusid ja kolm õnnelikku raamatukoga pimekohtingul osalejat saavad Kerly Luige raamatu „Poiss, koer ja kadunud lammas“.  

Külla tuleb lastepsühholoog Kertu Leesmaa koos koeratüdruk Bellaga. Kertu räägib lastele nii inimeste kui ka koerte emotsioonidest ja päeva lõpus saame koeratüdrukuga tuttavaks .