Rahvusraamatukogu kolib

Enamlevinud küsimused ja vastused kolimisperioodil

Kui kaua kestab kolimisperiood ja milline on uus asukoht?
Kas kolimise ajal saab raamatuid laenata?
Kust saab laenatud raamatu kätte?
Kuhu saab raamatuid tagastada?
Millised teenused minu kui lugeja jaoks kolimisperioodil muutuvad?
Kas ma saan jätkuvalt esitada infopäringut ja saada infonõustamist? 
Millal avab rahvusraamatukogu oma uksed asendusruumides?
Kui kaua saab raamatuid laenutada pikema laenutustähtajaga?
 


Kui kaua kestab kolimisperiood ja milline on uus asukoht?

Kolimine algab 1. novembril 2021.

2022. aasta jaanuari alguses avab Eesti Rahvusraamatukogu uksed asendusruumides aadressil Narva maantee 11.  

Kolimine kestab kokku kuni neli kuud ning lõpeb 2022. aasta veebruari lõpus. Esmalt kolitakse ära raamatud, tehnika ning mööbel, see võimaldab kiiresti alustada tööd asendusruumides.


Kas kolimise ajal saab raamatuid laenata?

Rahvusraamatukogu raamatuid saab laenata ka kolimise ajal, aga peab arvestama, et nii sel ajal kui ka edaspidi on juurdepääs kogudele piiratud.

Kõige lihtsam viis saada infot otsitava raamatu kohta on e-kataloogid. Laenata saab vaid neid väljaandeid, mille staatuseks on märgitud “KOHAL”. Kui raamatu juures on märge “remondi ajaks pakitud”, siis seda raamatut järgneval viiel aastal laenata ei ole võimalik.

Rahvusraamatukogu ainsast füüsilisest esindusest ehk Solarise saatkonnast saab kolimisperioodil novembris ja detsembris laenata kõiki saalis olevaid raamatuid ja kohapeal lugeda värskeid ajalehti ja ajakirju.

E-väljaandeid saab koopiate tegemiseks või tellimiseks otsida rahvusraamatukogu otsinguportaalist, kuid oluline on arvestada, et osa väljaannetest on võimalik kasutada vaid raamatukogus kohapeal (autoriseeritud töökohal), mis novembris ja detsembris tähendab kasutamist ainult Solarise saatkonnas.


Kust saab laenatud raamatu kätte?

E-kataloogidest tellitud raamatud saab kätte raamatukappidest või Omniva pakiautomaadist. Raamatukapid asuvad Viru Keskuse bussiterminalis ja raamatukogu hoone juures aadressil Tõnismäe 2. Tõnismäe raamatukappi tellimise võimalus lõpeb umbes novembri teises pooles. Täpset infot tellimise võimalikkuse kohta saab e-kataloogist, kuhu on kuupäeva kohta tehtud vastav märge. Kui Tõnismäe raamatukappi tellimine lõpeb, algab kapi kolimine Ülemiste Keskusesse, kus see avatakse esimesel võimalusel detsembri esimeses pooles.  

Solarise saatkonna riiulilt laenatava raamatu saab kätte kohapeal. Oluline on arvestada, et Solarise saatkonnast ei ole võimalik raamatuid ette tellida ega neile järjekorda panna enne detsembrit.


Kuhu saab raamatuid tagastada?

Raamatuid saab tagastada Solarise saatkonda ja raamatukappidesse. Raamatukapid asuvad Viru Keskuse bussiterminalis ja umbes novembri lõpuni aadressil Tõnismäe 2. Kui Tõnismäe raamatukapp suletakse, algab kapi kolimine Ülemiste Keskusesse, kus see avatakse esimesel võimalusel detsembri esimeses pooles.


Millised teenused minu kui lugeja jaoks kolimisperioodil muutuvad?

Lugeja jaoks teenused ei muutu, aga need ei pruugi olla kättesaadavad harjumuspärasel kujul või kulub neile rohkem aega. Kui rahvusraamatukogu kogudes ei ole lugejale sobivat raamatut, siis saab selle lugeja soovil tellida teisest Eesti või välismaa raamatukogust.

Samuti ei pruugi kolimisperioodil stabiilselt töötada infosüsteemid, mille kaudu soovitud teavikut või e-väljaannet leida.

Lugejaarvutid, printimine/kopeerimine, värsked ajalehed-ajakirjad ja autoriseeritud töökoht asuvad kuni Narva maantee 11 ruumide avamiseni ainult Solarise keskuses.


Kas ma saan jätkuvalt esitada infopäringut ja saada infonõustamist?

Infopäringut võib esitada ööpäev läbi siin. Infospetsialist aitab leida raamatuid, ajalehti, ajakirju, artikleid, viiteid, fakte, tekste, fotosid jm ning vastab teile esimesel võimalusel.

Infonõustamisele saab registreeruda siin. Infonõustamisest on abi, kui kirjutad uurimis- või lõputööd ning vajad juhendamist, et leida teemaga seotud raamatuid ja artikleid. Kui tahad õppida kasutama erinevaid andmebaase või saada rohkem teada raamatukogu teenustest, võid osaleda tudengitele/spetsialistidele erialase info leidmiseks mõeldud koolitusel.


Millal avab rahvusraamatukogu oma uksed asendusruumides?

Eesti Rahvusraamatukogu avab uksed oma väikses majas Narva maantee 11 aadressil 7. jaanuaril 2022. 


Kui kaua saab raamatuid laenutada pikema laenutustähtajaga?

Rahvusraamatukogu võimaldab teavikuid pikema laenutustähtajaga laenutada kuni käesoleva aasta lõpuni ja need raamatud tuleb tagastada 1. veebruariks 2022.