Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20, L 12-19
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22


 

Arhiivikogu Rahvusraamatukogus

Arhiivkogu Rahvusraamatukogus: eesti kultuuripärandi hoidja
Koostanud Helle Remmelt ja Kaire Lass
Toimetanud Anne Ainz
Kujundanud Jaana Kool
Eesti Rahvusraamatukogu varamu sarja kuuenda raamatuna ilmunud artiklikogumik keskendub raamatukogu arhiivkogule, andes ülevaate selle loomisest 1935. aastal, mil tähistati eesti raamatu 400. aastapäeva, kogu laiali jagamisest okupeeritud Eestis ja taastamisest taasiseseisvunud Eesti Vabariigis.
Lisaks ajaloolisele ülevaatele tutvustatakse süvitsi arhiivkogu koostises olevaid üksikkogusid heliplaatidest, nootidest ja kaartidest. Eesti raamatulugu illustreerib käsitlus 19./20. sajandi vahetusel ilmunud luuleraamatutest. Kaks artiklit on pühendatud 19. sajandi teisel poolel loodud Metsiku laenuraamatukogule ja raamatulembesele Pruulide taluperele, tänu kellele on see kogu ainsa omataolisena peaaegu täielikult säilinud.
Kuna arhiivkogu ülesanne on eelkõige säilitamine, siis ei satu seal olevad teosed kasutaja kätte kuigi tihti ning see eesti kultuurile nii oluline kogu jääb sageli hoomamatuks. Käesolev väljaanne aitab kaasa väärtusliku info levimisele, jäädvustab kirjanduspärandit ja pakub lugemist nii uurijatele kui ka laiemale huviliste ringile, teksti illustreerib rohke pildimaterjal. Kõik tekstid on tõlgitud inglise keelde.
Sarjas on varem ilmunud Rahvusraamatukogu kokaraamatuid, eesti vabagraafikat, Riigiraamatukogu haruldusi, eesti vinüülplaadi ajalugu ja eesti köitemärgiseid tutvustavad väljaanded.
Pehmed kaaned
ISBN 978-9949-413-43-0
128 lk

Hind : 10.00 EUR

« Tagasi tootevalikusse Telli


RRi näitused digitaalarhiiv digar