Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu on avatud E-R 10-20, L 12-19
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22
1. mail on raamatukogu suletud. 

KULTUURINÄDALA KAVA>> 

Kava päevade kaupa

Esmaspäev, 24. oktoober www.nlib.ee/esmaspaev-24oktoober/
Teisipäev, 25. oktoober http://www.nlib.ee/teisipaev-25-oktoober
Kolmapäev, 26. oktoober http://www.nlib.ee/kolmspaev-26-oktoober
Neljapäev, 27. oktoober http://www.nlib.ee/neljapaev-27-oktoober/
Reede, 28. oktoober www.nlib.ee/reede-28-oktoober/
Töötoad kultuurinädalal www.nlib.ee/tootoad/

Rahvusraamatukogu kultuurinädal: Eesti täna ja 25 aastat tagasi

24.-28. oktoobrini leiab teist korda aset Rahvusraamatukogu kultuurinädal, kus arutleme kirjanduse, kunsti, muusika, poliitika jt teemadel, et tuua esile muutused ühiskonnas, kultuuris ja eestlaste identiteedis 25 aasta jooksul.

Kogemusi jagavad, 90ndaid ja praegust aega avavad ning kaasa mõtlema kutsuvad säravad esinejad: Hannaliisa Uusma, Mihkel Raud, Mari-Liis Lill, Johanna Ross, Katrin Aava, Erik Moora, Mihhail Lotman, Maarja Vaino, Tiina Lokk, Peeter Päll, Tiit Made jt.

Kultuurinädala avapäeval, esmaspäeval, 24. oktoobril mõtestame riigi ja rahva identiteedis toimunud muutusi, teisipäeva, 25. oktoobri sisustame muusika ja filmiga ning Hannaliisa Uusma ja Mihkel Raud viivad meid ansamblite Vennaskond, Mr. Lawrence ning ETV saatesarja „7. vaprat“ aega, Tiina Lokk räägib Pimedate Ööde filmifestivali algusaegadest. Kolmapäeva, 26. oktoobri pühendame suuresti poliitikale ja ootame noori koos erakondade noortekogudega arutlema, kuidas oma hääl poliitikas kuuldavaks teha. Neljapäeval, 27. oktoobril anname juhtotsad üle väljaandele Müürileht, kes võtab vestlusringides luubi alla kultuuriajakirjandusega seotud probleemid, sest väidetavalt on kultuur igav ja liiga tõsine. Säravad esinejad arutlevad, kuhu on kultuuriajakirjandusest kadunud huumor või miks peaks noor inimene lugema Sirpi. Reedel, 28. oktoobril lõpetavad kultuurinädala kirjandusseminar teemal “Vaprus ja hirm“ ja Jarek Kasari soolokontsert.

Lisaks loengutele ja aruteludele toimuvad unikaalset maja tutvustavad ekskursioonid, kus viime külastajad maa-alustesse varakambritesse, ning praktilised töötoad, kuhu ootame ennekõike lapsi ja noori. Kultuurinädal on hariv ja meelelahutuslik ühtaegu, see on, nagu ütles külastaja Ela möödunud aastal, “vahetu ja huvitav, sai palju naerda ja positiivse laengu õhtuks”.

Rahvusraamatukogu kultuurinädal toimub teist korda ja eelmise aasta publikumenu tõestas vajadust arutleda kultuuri ja ühiskonna üle vabas õhkkonnas, kus lisaks kuulamisele saab vahetult oma mõtteid väljendada ja kaasa rääkida.

Ootame teid külla! Töötubadesse ja ekskursioonidele on vajalik eelregistreerumine, sest kohtade arv on piiratud.

Kultuurinädala korraldab Rahvusraamatukogu, partneriteks on Müürileht ja VAT Teater. Üritust toetavad Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Tallinna noortenädal.


RRi näitused digitaalarhiiv digar