Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

 

Teadus- ja kultuuriõhtu "Šveitsi haridussüsteem ehk mida peab teadma, et eluga hakkama saada"

11.10.2012

12. oktoobril kell 18 algab Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis koostöös Šveitsi suursaatkonnaga teadus- ja kultuuriõhtu teemal “Šveitsi haridussüsteem ehk mida peab teadma, et eluga hakkama saada”.
Lektor on šveitsi ajaloolane ja ajakirjanik Kaspar Näf.

Šveitsis on noorte töötus Euroopa – ja vahest koguni maailma – riikide seas madalaim. Ka täiskasvanute seas on tööpuudus suhteliselt väike. Šveits on tuntud paljude uuenduste, kvaliteetkauba ekspordi, kõrge palga ja elukvaliteedi poolest, olles seega ettevõtetele ja inimestele atraktiivne riik. Seda tunnistab viimastel aastatel kasvanud immigratsioon.

Šveitslased on samuti aktiivsed kodanikud, kellel on võimalus rahvaalgatuste ja referendumite näol poliitikas kaasa rääkida. Paljud, kuigi mitte kõik, kasutavad seda õigust regulaarselt. On huvitav märkida, et väga harva toob see endaga kaasa riigi poliitika seisukohalt problemaatilisi otsuseid, seega käitub enamik šveitslasi väga vastutustundlikult.

Selleks loob aluse Šveitsi haridussüsteem, mille põhiolemust Kaspar Näf oma ettekandes käsitleb. Ühelt poolt on hariduse omandamisel valida kahe õppesuuna vahel, millest esimene hõlmab ka kutseõpet (praktiline-tehniline väljaõpe ettevõttes) ja annab võimaluse edasi õppida rakenduskõrgkoolis ning teine viib otse gümnaasiumist ülikooli. Teisalt pannakse Šveitsis õppeprotsessis suurt rõhku õpilaste iseseisva mõtlemisoskuse arendamisele. 

Info: tel. 630 7360, e-post: shveits@nlib.ee


 digitaalarhiiv digar