Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

 

Ekskursioon "100 aastat kirjandust"

Tule ja tähista Eesti Vabariigi ja Rahvusraamatukogu 100-aastaseks saamist kirjanduse võtmes! Ekskursioon annab võimaluse reisida läbi aja ning avastada kümne kümnendi olulisemaid suundi ja tähtteoseid.

Ekskursioon tutvustab suurnäitust „100 aastat kirjandust“. Näeme Eestis välja antud kirjandust aastatel 1918–2017 poole tuhande raamatu näol Rahvusraamatukogus leiduvate kogude põhjal.

Sellest ajavahemikust püüabki näitus ühe võimaliku ülevaate anda, kirjanduse, keele ja muutliku mõtteilma, aga ka raamatute kui füüsiliste objektide kaudu. Eriti tänases päevas, mil teabe edastamiseks (aga ka meele koondamiseks ja lahutamiseks) on mõõtmatult enam viise ja vahendeid kui paberraamat, pakub vana vorm rohkesti äratundmisrõõmu ning meenutab, et mõnelgi juhul annab vorm sisule mõndagi juurde. Elamus ja kogemus ühest või teisest teosest moodustub mitme mõjuri koostöös ning klassikaline raamat kui selline on pikki sajandeid suutnud neid omadusi kätkeda.

Külastajaid juhib kogemustega giid, hiljem on võimalik omal käel majas jalutada. Kui tekib suurem huvi, vastavad meie töötajad hea meelega küsimustele. Lisaks võib soovi korral tellida eraldi loengu või koolituse. Ekskursioon kestab 60–75 minutit ning sobib alates 16. eluaastast. Ekskursioonid toimuvad 19. aprillil kell 16, 21. aprillil kell 14 ja 9. mail kell 17 algusega Rahvusraamatukogu fuajeest. Lisaekskursioon toimub 19. mail muuseumiööl.

Ekskursioon on tasuta, maksimaalne osavõtjate arv 20. Registreerimiseks saada e-kiri märgusõnaga „100 aastat kirjandust ekskursioon“ aadressile expo at nlib dot ee. Küsimustele vastab Ave Tölpt, 630 7150.


 digitaalarhiiv digar