Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

30. aprillil on raamatukogu SULETUD! 

Rahvusraamatukogu ajutine teeninduspunkt Tallinna Keskraamatukogus avatud

29.06.2012

Rahvusraamatukogu avas 2. juulil ajutise teeninduspunkti Tallinna Keskraamatukogu arvutiklassis (Estonia pst. 8). Lugejad saavad seal kasutada andmebaase ning küsida raamatukoguhoidjalt nõu ja abi.

Rahvusraamatukogu hoone Tõnismäel on renoveerimistööde tõttu suletud juba alates 11. juunist ja tööd käivad täie hooga mitmel rindel. Kuna fondid on remondi ajaks sisse pakitud, et kaitsa neid tolmu ja võimalike muude kahjustuste eest, ei ole avatavas teeninduspunktis võimalik teavikuid laenutada. Küll aga saab kohapeal siseneda e-raamatukokku, kasutada andmebaase ja küsida vajadusel raamatukoguhoidjalt nõu.

Juba laenatud trükised võib tagasi tuua Rahvusraamatukogu Endla 3 kõrvalsissekäiku, kuhu on paigutatud raamatute tagastuskast, millele pääseb ligi iga päev kella 7–22.

Teeninduspunkt Tallinna Keskraamatukogus on avatud 24. augustini esmaspäevast reedeni kella 10-18. Rahvusraamatukogus andmebaasidega seotud päringuile vastatakse ka telefonil 630 7100 ja e-posti aadressil teatmesaal at nlib dot ee.

Rahvusraamatukogu avatakse lugejaile taas 27. augustil, mil remonditööd lugemissaalides on lõppenud. Rekonstrueerimine hoone teistes osades jätkub 15. oktoobrini. Renoveeritakse hoidlate ja lugemissaalide ventilatsiooni- ja kliimasüsteemid, vahetatakse välja aknad ja uksed, soojustatakse D-korpuse fassaad, remonditakse katuseid ja lugemissaalid saavad uue valgustuse. Tööde tulemusel muutub 1993. aastal valminud raamatukoguhoone tunduvalt energiasäästlikumaks, mis võimaldab edaspidist kulude kokkuhoidu. Paranevad lugemissaalide kliima, valgustus ja teavikute hoiutingimused.

Lähem teave:
Mati Kibin, haldusdirektor, tel. 630 7504.
Annika Koppel, avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260. 


 digitaalarhiiv digar