Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

 

Kutsekoolitus

Õppeaastal 2017/2018 Eesti Rahvusraamatukogu kutsekoolitust ei korralda.

Eesti Rahvusraamatukogu (RR) alustas 2006. aasta oktoobris raamatukoguhoidjate kutsekoolituse läbiviimist, toetudes aastakümnete pikkusele kogemusele raamatukoguhoidjate koolitamisel ning lähtudes seadusjärgsest õigusest erialaseks nõustamiseks ning täiendus- ja kutsekoolituseks. ERÜ juhatus on Rahvusraamatukogu kutsekoolituse tegevuse heaks kiitnud selle algusest alates.

RRi kutseõppe aluseks on Raamatukoguhoidja, tase 6 kutsekoolituse programm (üldmaht 650 akadeemilist tundi), mille on kinnitanud Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu (ERÜ) juhatus 4. septembril 2014.
Raamatukoguhoidja kutsestandardiga saab tutvuda ERÜ kodulehel.

Kutseõppe lektorid on Tallinna ja Tartu Ülikoolist, Rahvusraamatukogu töötajad ning kolleegid teistest raamatukogudest, kes tunnevad hästi raamatukogu- ja infotööd, on kursis raamatukogunduse arengu ja valdkondadega ning omavad teadustöö ja koolituskogemusi.

Kutseõpe koosneb kuuest moodulist.
Iga moodul sisaldab auditoorset (keskmiselt 41 akadeemilist tundi), samuti iseseisvat tööd, seminare, praktilisi ülesandeid, õppekäike raamatukogudesse. RRi e-õppekeskkonnas on õppijal võimalik kasutada õppematerjale, täita teste, anda tagasisidet õppetööst.

Eesti Rahvusraamatukogu on 2016. aasta maikuust registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis EHIS. See annab koolituse eest tasunud füüsilisel isikul võimaluse tulumaksutagastusele vastavalt tulumaksuseadusele.

 


 digitaalarhiiv digar