E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

---

Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

Kunstisaal
Muusikasaal
Humanitaarteaduste saal
Õigusteaduse ja rahvusvaheliste organisatsioonide saal
Ühiskonnateaduste saal
Teatmesaali konsultandid
Teatmesaal
30
3
Eesti Rahvusraamatukogu
Eesti Rahvusraamatukogu
Eesti Rahvusraamatukogu
Eesti Rahvusraamatukogu
Fuajee
Ülo Õun „Perekond”
Suur konverentsisaal
Teenetemärkide galerii
6. korruse näitusesaal
6. korruse galerii
Peanäitusesaal
Harulduste kogu näitusesaal
Pääs lugemisalasse, taustal Enn Põldroosi seinamaal „Valguse ja varju piiril”
Harulduste kogu näitusesaal
Harulduste ja arhiivkogu saal
Arvutiklass täiendõppeks ja kasutajakoolitusteks
Auditoorium täiendõppeks ja kasutajakoolitusteks
Hoidla
Hoidla
Kartograafia- ja geograafia saal
Eesti Rahvusraamatukogu

Psühholoogiateave

Psühholoogiakirjanduse avakogu asub Humanitaarteaduste saal 7. korrusel.

Kuidas leida kirjandust?
 
E-kataloog ESTERELNET Konsortsiumiga liitunud raamatukogude ühiskataloog, kust leiab eesti- ja võõrkeelseid raamatuid ja perioodilisi väljaandeid.
 
Humanitaarteaduste uudiskirjandus – nimestik tutvustab kuu jooksul raamatukokku saabunud humanitaarteaduste, sealhulgas psühholoogia alast kirjandust. Ilmub 10 korda aastas.
 
Kuidas leida Eesti ajakirjanduses ilmunud artikleid?
 
Eesti artiklite andmebaas ISE Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade, artiklikogumike ja jätkväljaannete artiklite bibliograafiaandmebaas. Välismaistest väljaannetest on avatud Eestit käsitlevad ja eesti autorite artiklid. Psühholoogiaartikleid saab otsida kogu andmebaasist või teemabaasist ISE humanitaaria. Andmebaas sisaldab ka viiteid täistekstidele.
 
Varasematel aastatel ilmunud psühholoogiaartiklite kohta leiab teavet Rahvusraamatukogus asuvatest kartoteekidest ja bibliograafiaväljaannetest:
 
Kust võib veel leida informatsiooni psühholoogia kohta?
 
Otsinguportaal võimaldab teha otsingut ühest või üheaegset otsingut mitmest andmekogust ühtses keskkonnas. Sisaldab raamatukogukatalooge, artikliandmebaase ja muid valitud veebisaite. Eraldi on välja toodud psühholoogiateavet sisaldavad  Andmekogud. Võimalik on leida ja kasutada kõiki Rahvusraamatukogu litsentsiandmebaaside kaudu kättesaadavaid ja teisi vabalt kasutatavaid elektroonilisi ajakirju. Kasutaja saab portaalis luua isikliku info- ja uurimiskeskkonna.
 
PsycArticles (EbscoHost) – Ameerika Psühholoogiaühingu (American Psychological Association – APA) koostatud psühholoogia teadusajakirjade täistekstandmebaas.
 
E-ajakirjad - võõrkeelsete e-ajakirjade tähestik- ja teemakataloog, mis on lehitsetav ka väljaspool Rahvusraamatukogu võrku, kuid ajakirja pääseb vaatama vaid raamatukogu arvutitest, kui sellele ei ole tagatud vaba juurdepääs internetis.
 
Teemavärav - Psühholoogia - Rahvusraamatukogu kodulehelt avanev teemavärav on süstematiseeritud ja märksõnastatud otsisüsteem, mille kaudu on leitavad ka psühholoogiaalased internetilehed, andmebaasid jpm.