E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

---

Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

Kunstisaal
Muusikasaal
Humanitaarteaduste saal
Õigusteaduse ja rahvusvaheliste organisatsioonide saal
Ühiskonnateaduste saal
Teatmesaali konsultandid
Teatmesaal
30
3
Eesti Rahvusraamatukogu
Eesti Rahvusraamatukogu
Eesti Rahvusraamatukogu
Eesti Rahvusraamatukogu
Fuajee
Ülo Õun „Perekond”
Suur konverentsisaal
Teenetemärkide galerii
6. korruse näitusesaal
6. korruse galerii
Peanäitusesaal
Harulduste kogu näitusesaal
Pääs lugemisalasse, taustal Enn Põldroosi seinamaal „Valguse ja varju piiril”
Harulduste kogu näitusesaal
Harulduste ja arhiivkogu saal
Arvutiklass täiendõppeks ja kasutajakoolitusteks
Auditoorium täiendõppeks ja kasutajakoolitusteks
Hoidla
Hoidla
Kartograafia- ja geograafia saal
Eesti Rahvusraamatukogu

Pisitrükised

Pisitrükiste all mõistetakse mahult või sisult väikesi või ajutise tähtsusega info- ja reklaamväljaandeid. Sellisteks on kutsed, kalendrid, müüri- ja laululehed, ankeedid, toote- ja ravimikataloogid, kaubapakkumisnimestikud, näituste ja messide kataloogid (va kunsti- ja fotonäituste kataloogid), üksikute erialade ja ainekursuste õppeprogrammid ning õppeplaanid, mis käsitlevad lühemat perioodi kui 1 aasta, telefoniraamatud, asutusi/organisatsioone tutvustavad väljaanded, kliendilehed, turismialased jm voldikud, sõiduplaanid, teatri-, kontserdi-, spordi- ja kultuuriürituste kavad ning programmid, ristsõnaväljaanded, valimiste materjalid (v.a. valimisliitude programmid), kirjastuste plaanid (v.a. aastaplaanid), asutuste/organisatsioonide aruanded, mis käsitlevad nende tegevust lühemal perioodil kui 1 aasta.

Rahvusraamatukogu komplekteerib üksnes rahvusteavikutena käsitletavaid pisitrükiseid. Säilituseksemplarid kuuluvad pisitrükiste arhiivkogusse, mille suurus on üle 229 000 eksemplari. Põhiosa neist on ilmunud pärast 1941. aastat. Varasematest aastatest leidub kogus kirikute laululehti, kavasid ja tutvustajaid, teatrietenduste kavasid ja müürilehti, Riigikogu ja kohalike omavalitsuste valimismaterjale, reklaamtrükiseid erinevate eluvaldkondade kohta, seina-, laua- ja taskukalendreid jne.
 
Pisitrükiste säilituseksemplarid on kirjeldatud temaatiliste rühmadena E-kataloogis ESTER ning neid saab kasutada harulduste ja arhiivkogu saalis. Valdkonnaga seotud pisitrükiseid leiab ka üld- ja erialasaalidest.