Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20, L 12-19
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22


 

Ole kuu aega õnnelik!

20. märtsil on rahvusvaheline õnne päev (International Day of happiness), sellel päeval algab kuu aega vältav üritusteseeria Rahvusraamatukogus. Ühtlasi on see ka üks kingitus, mille Rahvusraamatukogu teeb Eesti Vabariigile EV100 raames. Kutsume selle kuu aja sees kõiki inimesi olema õnnelikud ning mõtlema sellest, miks ja kuidas õnnelikuks saada ja kuidas õnnelik olla. Kuu aja jooksul toimub erinevaid konverentse ja seminare õnnest ja õnnelik olemisest.

Meie praktiline eesmärk on muuta saja-aastase riigi põhiseaduse preambulat, täiendades punkti „mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus,mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade“ mõttega, et riigi eesmärk on ka eestlaste õnn.

Ürituste seeria lõpetab suur õnnekonverents, 26. aprillil. Õnnekonverentsi eesmärk on viia Eesti viie õnnelikuma riigi hulka!

Olulised kuupäevad õnnekuu raames (Kuupäevade ja ürituste sisude info võib muutuda jooksvalt):

20. märts noortekonverents: „Õnnelik olla on ok!“ - Täpsem ürituse info ilmub siia lehele jooksvalt.

22. märts Tööõnne seminar - Kuhu kaob motivatsioon ja kust tuleb tüdimus?
- Täpsem ürituse info ilmub siia lehele jooksvalt.

14. aprill Õnne sepikoda, kus esinevad Eesti tuntud õnnesepad. Iga inimene saab kaasa enda isikliku õnnelik olemise tööriistakasti. Tegemist on kogupere üritusega, kus põnevaid teadmisi ja oskusi saavad koguda nii väikesed kui suured. Täpsem ürituse info ilmub siia lehele jooksvalt.

26. aprill Õnnekonverents

Peaesineja on Harvardi Ülikooli professor, maailma juhtiv õnne-ekspert Daniel Gilbert.

Esinejad:  

Tiina Jõgeda
Taavi Jakobson 
jpt.


 digitaalarhiiv digar