Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

 

„Oleks võinud minna ka teisiti – Ernst Meele Eesti“

06.10.2017

Alates 5. oktoobrist on Rahvusraamatukogu fuajees ja peanäitusesaalis eksponeeritud fiktsionaalne näitus, mis on osa VAT Teatri, Labürintteatriühenduse G9 ja Rahvusraamatukogu ühislavastusest „Sirgu Eesti“ ning sünnib EV100 teatriprojekti „Sajandi lugu“ raames.

Näitus jutustab loo Ernst Meelest (1920-1999), kes oli patrioot, entusiastlik spordi- ja teatrimees ning uuendusliku teatridemokraatia juurutaja taasiseseisvunud Eestis. Ernst tõi kasutusele teatridemokraatia mõiste ja suutis selle juurutada isegi Eesti riigikorraldusse.

VAT Teater näitusest: „Võib-olla ei hüppa teil Ernst Meele nime kuuldes pähe ainsatki seost. Ärge muretsege, teie mäluga on kõik korras. Ernstiga on selline lugu, et teda ei olnud tegelikult olemas. Vähemalt mitte meie reaalsuses. Tema oli aga niivõrd kangekaelne inimene, et lausa nõudis enda eksisteerimise tunnustamist. Ta elas, ta hingas, ta tegi tegusid ja jättis maha suure jälje“.

Näituse koostas Ernst Meel 1997. aastal. Eesti 100. sünnipäeva puhul on see küll vähendatud kujul, kuid siiski taas inimeste ette toodud. Ja just nimelt siin – Rahvusraamatukogus, suurejoonelises mäluasutuses! Ärgem unustagem Ernst Meele põhipostulaati – kõik võib olla ka teisiti! Suur enamus sel näitusel esitatud infost peab paika ka siinses reaalsuses. Igale eksponeeritud objektile vastab üks tekst ja on võimalus ise paarilised üles leida.

Näituse autorid-teostajad: Keili Retter, Ave Tölpt, Tiiu Laur, Henry Griin, Mihkel Seeder, Tiiu Talvist. Etenduse autorid: Aare Toikka ja Mihkel Seeder. Näitus jääb avatuks kuni 25. oktoobrini.

Etendused Rahvusraamatukogus: 9., 10., 13., 14., 18., 19., 21., 23. ja 24. oktoobril kell 19.00. Rohkem infot etenduse kohta leiab VAT Teatri kodulehelt!

Lisainfo:

Aare Toikka, VAT Teater, kunstiline juht, aare at vatteater dot ee
Mihkel Seeder, VAT Teater, dramaturg, mihkel at vatteater dot ee
Ave Tölpt, Rahvusraamatukogu, näituste osakonna juhataja, Ave dot Toelpt at nlib dot ee,
tel 630 7150
Kerti Kulper, Rahvusraamatukogu, kommunikatsioonispetsialist, Kerti dot Kulper at nlib dot ee, tel 630 7254

 

 


 digitaalarhiiv digar