Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

30. aprillil on raamatukogu SULETUD! 

Moldova maalinäitus "Igavene maailmaruum"

10.03.2017

 

Täna, 13. märtsil kell 17 avavad Moldova Vabariigi kultuuriminister Monica Babuc, Moldova Vabariigi suursaadik T.E. Inga Ionesii, Moldova Rahvusliku Kunstimuuseumi direktor Tudor Zbârnea, Eesti Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman ning Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis Tudor Zbârnea maalinäituse „Igavene maailmaruum“.


Tudor Zbârnea (s 1955) on esindanud Moldovat sümpoosionitel ja osalenud nii kodu- kui ka välismaal enam kui 300 esinduslikul näitusel, kus ta on eristunud tugeva ja isikupärase pildikeelega. Tal on olnud üle 30 isikunäituse, tema töid on peale Moldova ja Rumeenia eksponeeritud Belgias, Valgevenes, Tšehhi Vabariigis, Küprosel, Hiinas, Soomes, Prantsusmaal, Gruusias, Saksamaal, Itaalias, Leedus, Hollandis, Venemaal, Slovakkias, Türgis, Ukrainas.

Kunstnik on oskuslikult kujundanud oma visuaalse lähenemisnurga, tema maalides peegelduvaile esteetilistele kujutluspiltidele sekundeerivad ekspressiivsed värvilahendused. Tudor Zbârneale on maalimine üks kunsti uurimise vorme ning tema piltide eludimensioone käsitlev temaatika soovib jätta jälje kollektiivsesse mällu.

Näituse korraldab Moldova Vabariigi Suursaatkond koostöös Eesti Kultuuriministeeriumiga ja see toimub Moldova Vabariigi kultuuriministri Monica Babuci ametliku visiidi raames, mis on pühendatud Moldova Vabariigi ja Eesti Vabariigi diplomaatiliste suhete sõlmimise 25. aastapäevale.
Näitus jääb avatuks 18. märtsini.

Lisainfo:
Ave Tölpt, Rahvusraamatukogu näituste osakonna juhataja, Ave.Toelpt@nlib.ee, tel. 630 7150


Krõõt Mõttus, Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, Kroot.Mottus@nlib.ee , tel. 630 7254


Tatiana Gindea, Moldova Vabariigi Suursaatkond Eestis, Tatiana.Gindea@mfa.md

 


 digitaalarhiiv digar