Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Oleme avatud E-R 10-20 ja L 12-19
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22
 

Näitus õpilaste eksliibrisekonkursi Minu raamat 2008 võidutöödest.

20. novembril 2008 avasid Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo ja Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Margus Allikmaa õpilaste edukaks osutunud eksliibrisekonkursi “Minu raamat 2008” näituse ja autasustasid võitjaid.
Joonistus- ja kujundusvõistlus kuulutati välja 8. septembril 2008 ning sellest võttis osa ligi 900 Eesti alg-, põhi- ja keskkooliõpilast. Kolme võidutööd ja igast vanusegrupist veel 10 tööd sai vaadata nii näitusel raamatukogus kui ka e-näitusel ning neist on koostatud kataloog. Antud töödest valmis ka rändekspositsioon.

Žürii liikme Lembit Lõhmuse sõnul võis võistlust õnnestunuks lugeda nii tööde hulga kui ka taseme poolest. Ta pidas tähtsaks ka seda, et kui osalejad enne ei teadnud, mis on raamatuviit, siis nüüd on see teadmine neil olemas. Priit Vaheri hinnangul näitas arvukas osalemine uue huvilise seltskonna tekkimist ja sisendab lootust, et eesti rahvusliku eksliibrise parimad päevad ei ole minevikus. Jüri Arrak nõustus: „See on suurepärane, et õpilastele sellist üritust korraldatakse, sest muidu see kaunis pisigraafika vajub unustusehõlma”. Raamatut väärtustavast algatusest soovitakse luua Eesti Vabariigi ja Eesti Rahvusraamatukogu juubeliaastaid saatev traditsioon.
 
Näituse koostas: Katrin Caretta
Kujundas: Jaana Kool
Formaat: 7 raamitud, riputatavat paneeli (80 x110cm)
Valmimisaasta: 2008
 
Vt pilte näitusest Eesti Rahvusraamatukogus: