Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Oleme avatud E-R 10-20 ja L 12-19
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22

 

Kunstiteave

Kunstikirjanduse avakogu asub kunstisaalis 8. korrusel.

Kuidas leida kunstikirjandust, plakateid, postkaarte, raamatuillustratsioone ja graafikat?

E-kataloog ESTER- 15 Eesti suurema raamatukogu ühiskataloog, mis sisaldab kirjeid raamatute, perioodikaväljaannete, nootide, helisalvestiste, plakatite, raamatuillustratsioonide, graafika, e-ressursside jms kohta.

 Eesti rahvusbibliograafia – registreerib Eestis kõigis keeltes ja välismaal eesti keeles avaldatud väljaanded, Eesti autorite teosed ja nende tõlked.

Digar – arhiveeritakse võrguväljaandeid, trükieelseid faile ja trükiste digiteeritud koopiaid. Sisaldab  raamatuid, ajalehti, ajakirju, kaarte, noote, postkaarte, plakateid, raamatuillustratsioone. Arhiveeritud väljaanded on leitavad e-kataloogi ESTER ja Eesti Rahvusraamatukogus loodud bibliograafiaandmebaaside kaudu.

Eesti artiklite andmebaas ISE - Eestis ilmuvate ajalehtede, ajakirjade, artiklikogumike ja jätkväljaannete artiklite bibliograafiaandmebaas. Kunstiartikleid saab otsida kogu andmebaasist või teemabaasist ISE kunst, muusika, teater, film. Sisaldab ajaleheartikleid kuni 2013. aastani.

Reprod - info eesti kunstnike, arhitektide ja fotograafide tööde reproduktsioonide kohta ajakirjades ja raamatutes alates 2009. aastast.

DIGARi Eesti ajalehed – portaali eesmärk on koondada ühte keskkonda ja teha kättesaadavaks kõik läbi aegade Eestis ilmunud või välismaal eesti keeles avaldatud digitaalselt välja antud ja digiteeritud ajalehed.

Rahvusraamatukogu otsinguportaal – võimaldab teha otsingut ühest või üheaegset otsingut mitmest andmekogust ühtses keskkonnas. Sisaldab e-raamatuid, e-ajakirju, litsentsiandmebaase, raamatukogukatalooge, artikliandmebaase ja muid valitud veebisaite.

E-ajakirjad – Rahvusraamatukogu võõrkeelsete e-ajakirjade kataloog, üle 70 000 täistekstajakirja.

E-raamatud – Rahvusraamatukogu võõrkeelsete e-raamatute kataloog, üle 60 000 e-raamatu.

Oxford Art Online – kunstientsüklopeedia, mis sisaldab teatmeteoseid The Dictionary of Art ja The Oxford Companion to WesternArt.

Bibliography of the History of Art (BHA), Répertoire de la litterature de l'art (RILA) – kunstibibliograafiad, RILA hõlmab aastaid 1975-1989, BHA 1990-2007.

 

Enne 1998. aastat ilmunud artiklite kohta saab teavet järgmistest allikatest:
Varasemad Eesti ajakirjanduses ilmunud kunstiartiklid leiab teatmesaalis olevast universaalse sisuga artiklikartoteekidest.
  
Kust võib veel leida kunstialast informatsiooni?
  

 

arthistorikum.net  Die Virtuelle Fachbibliothek Kunstgeschichte - e-raamatukogu, mis sisaldab nii trükitud kui ka virtuaalseid kunstiajaloo materjale

Artlibraries.net – metakataloog, mis võimaldab otsingut erinevate raamatukogude kataloogidest ja kunstiajaloo andmebaasidest

designinform – andmebaas sisaldab 19.- 20. saj. Euroopa ja Ameerika digiteeritud kunsti-, arhitektuuri- ja disainiajakirju

Getty Publications Virtual Library - vabalt kättesaadavad e-raamatud Getty Publications arhiivist

Eesti Kunstimuuseumi digitaalkogu - Digitaalkogu on pildiarhiiv, millest leiate fotod ja andmed Eesti Kunstimuuseumi kogudesse kuuluvate teoste kohta. Siin on võimalik näha teose visuaale, leida infot teoste kohta ja tutvuda Eesti Kunstimuuseumi kogude paremikuga. Digitaalkogu olulise osa moodustab Fotoarhiiv, mis koondab Eesti Kunstimuuseumiga seotud ajaloolisi fotosid isikutest ja kunstisündmustest, olles hetkel kõige terviklikum kunstialane pildiarhiiv inetrnetis. Lisaks on Digitaalkogus võimalik vaadata ka Eesti Kunstimuuseumi kõigis filiaalides toimunud näituste fotodokumentatsiooni alates 2006. aastast.

 
 
Ebrary e-raamatud.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

 

 


digitaalarhiiv digar