Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu on avatud E-R 10-20, L 12-19
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22
23.02 avatud 10-17, 24.02 ja 25.02 suletud


 

Kuidas liituda kirjastajaportaaliga?


Kirjastajaportaaliga saavad liituda kõik Eesti väljaandjad nii juriidilised kui eraisikud. Kirjastajaportaali kasutamiseks tuleb luua kirjastaja konto. Konto saab luua Rahvusraamatukogu registreeritud kasutaja. Rahvusraamatukogu kasutajaks registreerumiseks on vajalik ID- kaart või mobiil-ID. Online kasutajad ei saa Kirjastajaportaali kasutada.
 

1. Alustada tuleb rahvusraamatukogu kasutajaks registreerimisest. Täpsem info Rahvusraamatukogu kasutajaks registreerimise kohta:
http://www.nlib.ee/raamatukogu-kasutamine
Või info ja registratuuri telefonil 630 7611 või e-posti aadressil registratuur@nlib.ee
Juhul, kui Rahvusraamatukogu kasutaja on juba varem registreeritud, aga andmed on aegunud, siis suunatakse teid Kirjastajaportaali konto loomisel automaatselt oma andmeid uuendama.
2. Kui Rahvusraamatukogu kasutaja on olmeas, siis Kirjastajaportaali konto loomist tuleb alustada kirjastaja.digar.ee esilehel ’Loo kirjastaja konto’ nupu alt. Peale konto taotlusvormi täitmist saadetakse teile e-mailile konto aktiveerimise link. Jälgige infot kirjastajaportaalis, millisele e-mailile kinnitus saadetakse.
3. Esmakordsel sisenemisel Kirjastajaportaali tuleb kindlasti kasutada teile saadetud aktiveerimislinki, et teie andmed konto andmetega ära seotaks. Linki on võimalik kasutada üks kord. Link aegub 48 tunni pärast. Konto loonud isik on automaatselt peakasutaja õigustes.
4. Edaspidi saate Kirjastajaportaali sisse logida esilehelt nupu alt ’Logi sisse’. Kasutades selleks ID-Kaarti, mobiil-ID või Rahvusraamatukogu kasutajatunnuseid. Kasutaja autentimine on vajalik konfidentsiaalsuse tagamiseks ja tegevuste logimiseks.
5.Üks isik saab olla mitme kirjastuse esindaja. Sisse logimisel pakutakse sel juhul valikut, millise kirjastuse esindajana soovite jätkata.
6. Kui olete sisenenud Kirjastajaportaali õigesti, siis viiakse teid kirjastuse avalehele, kus on võimalik valida standardnumbrite taotlemise või väljaannete vaatamise vahel.
Teised kasutajad saab kutsuda samuti e-mailiga valides Minu menüüst Minu konto - Minu kasutajad - Kutsu uus kasutaja.

 

Kirjastajaportaali abi
Tel: 6307 373
E-post: kportaal at nlib dot ee


 


RRi näitused digitaalarhiiv digar