Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud

30. aprillil on raamatukogu SULETUD! 

Noor kunstnik Liis Koger maalib hingele olulist

29.02.2012

1. märtsil kell 17 avatakse peanäitusesaalis Liis Kogeri personaalnäitus „Seal külmas kambris tulid...". Avamisel musitseerib Jaan Sööt.

Tegemist on noore kunstniku teise isikunäitusega. Näituse pealkiri on poeet Mihkel Reinkorti luuletuse esimene rida, mis juhatab sisse ja hoiab endas kõigi tööde teemat: armastuse ringkäiku hetkedes. Näitusel on eksponeeritud valik õlimaale, mis valminud aastatel 2011-2012. Iga töö juures mängib olulist rolli värv. Kunstniku sõnul on tegemist ekspressiivsete ja intuitsiooni usaldavalt loodud maalidega sellest, mis hingele oluline.
Autorile pole tähtis lahterdada töid abstraktseteks või figuratiivseteks, kuna abstrakt on nagunii figuuri baasil ega välistada saa ka vastupidist. Lõppkokkuvõttes loeb tunne, sest see on elus ainus, mida usaldada.

Maalid on dialoog vaataja ja pildi vahel, tööde esitamise valikul on võitnud soov pakkuda vaatajale õrnu ja erke meeleseisundeid.

Liis Koger on sündinud 1989. aastal ja õpib Tartu ülikoolis maali erialal. Lisaks ühele isiku- ja arvukatele ühisnäitustele on tema töid eksponeeritud välismaal. Kogeri maalid on olnud väljas Tartu Kunstnike Majas, galeriides Loov ja Vaal, Šveitsis, Itaalias. 2012. a. veebruaris ilmusid ajakirjas „Akadeemia” Kogeri viie maali mustvalged reprod.

Noor kunstnik on jõudnud endale nime teha ka luuletajana. 2011. a. ilmus Liis Kogeri debüütkogu ,,Tantsud armastuse lõppu”. Tema luulet on avaldanud ajakiri „Looming”.
Näitust toetavad Sohvaklubi, Sushi Cat, Nautimus ja Odessa.

Väljapanek jääb avatuks 15. märtsini.

Olete oodatud!
Lähem teave:
Liis Koger, 5340 9417.
Lea Hein, Rahvusraamatukogu näituste osakond, tel. 630 7148.
Annika Koppel, Rahvusraamatukogu avalike suhete osakond, tel. 630 7260.

 


 digitaalarhiiv digar