Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Oleme avatud E-R 10-20 ja L 12-19
Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22
 

Tellimise kirjeldus

  • Valige raamat e-kataloogist ESTER ja klõpsake kirjes asuval digitaalkoopia tellimise nupul või saatke infopäring Rahvusraamatukogu konsultandile.
  • Avanevas tellimisvormis registreerige end teenuse kasutajaks täites kõik väljad. Kohustuslikud väljad on märgistatud *-ga. Edaspidi saate tellimisvormi siseneda oma kasutajatunnustega.
  • Lugege läbi Digiteerimisteenuse osutamise tingimused. Digitaalkoopia tellimine eeldab nendega nõustumist.
  • Pärast tellimuse lähetamist saate tellimisvormis märgitud e-posti aadressile tellimuse vastuvõtuteate ja kasutajatunnused järgnevateks toiminguteks (kasutajanumber ja salasõna). NB! Vastuvõtuteade on automaatne ja kujutab endast üksnes teavitust, et Rahvusraamatukogu on tellimuse kätte saanud.
  • Raamatukogus kontrollitakse tellitud trükise olemasolu, seisundit ja autoriõiguste kehtivust sellele. Juhul kui on tegemist digiteerimist piirava erijuhtumiga, võtab raamatukogu töötaja teiega ühendust.
  • Kui trükist on võimalik digiteerida, saate kinnitusteate e-posti aadressile. Rahvusraamatukogu alustab raamatu digiteerimist.
  • Teile saadetud kasutajatunnuste abil saate tellimiskeskkonnas jälgida teenuse kulgu igal hetkel. Sealsamas saab määratleda digitaalse koopia kättesaamisviisi (allalaadimine internetist, kättetoimetamine CD ROM-il või DVD-l) ning täpsustada makseviisi.
  • Teenuse eest saate tasuda krediitkaardimaksega internetis või pangaülekandega arve alusel. Krediitkaardiga maksmine on lihtsaim viis teenuse eest tasumiseks. SEB klientidele soovitame kasutada elektroonilist U-kaarti, mida saab vormistada internetis ja määrata sellele limiidi. See võimaldab makseteks luua ühekordseid kaarte ja kanda neile just nii palju raha, kui arve tasumiseks vaja. Makse sooritamisel küsitakse teilt krediitkaardi turvakoodi. Enamikul kaartidel, sh Visa ja Mastercard, on selleks kaardi tagaküljele allkirjaribale trükitud kolm viimast numbrit. 
  • Pärast makse laekumist raamatukogule avatakse teile tellimiskeskkonnas link digitaalse koopia allalaadimiseks, mis toimib 60 päeva. Kui soovisite digitaalset koopiat CD ROM-il või DVD-l, saadetakse plaat pärast makse laekumist postiga teie märgitud aadressile.