E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

---

Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

Oleme avatud E-R 10-20 ja L 12-19
21.12 10-15, 23.12 10-17;  24.12-03.01 suletud

Raamatuid saab tagastada Endla tn 3 E-P 7-22

Raamatukogu kasutamine

Registreeritud lugejal on lugejaõigusi tõendavaks dokumendiks raamatukogukaart või ID-kaart, mis tagab sissepääsu raamatukokku ja annab õiguse kasutada kõiki raamatukoguteenuseid. 

Raamatukogu ühekordseks külastamiseks on kleepmärk, mis võimaldab kasutada avariiulite trükiseid, katalooge ja andmebaase ning külastada näitusi.

 Avariiulite teavikuid saab kasutada ainult lugemissaalides. Erialasaalidesse on koondatud enim kasutatav osa valdkonna teavikuist. Saalides on lugejaarvutid,  iseteeninduslikud skaneerimis- ja koopiamasinad, kus on võimalik ka oma süle- või koduarvutist printida veebiteenuse www.pilveprint.ee vahendusel. Infospetsialistid abistavad teabe leidmisel ning infootsingul andmebaasidest ja kataloogidest.
 
Arhiiv- ja harulduste kogu teavikud on kasutamiseks harulduste ja arhiivkogu saalis juhul, kui soovitut teistes kogudes (sh ka digikogudes) ei leidu.
  
Vähemalt 18-aastastele lugejatele laenutatakse koju  hoidlas asuvaid põhikogu raamatuid, jätkväljaandeid ja noote alates ilmumisaastast 1946. Laenatud teavikud saab tagastada info- ja registratuuri, teatmesaali või Endla 3 sissepääsu koridoris asuvasse raamatute tagastuskasti. Tagastuskasti saab trükiseid tagastada  E - P  7.00 - 22.00.
 
Raamatukogus puuduvaid teavikuid saab tellida raamatukogudevahelise laenutuse teel teistest Eesti ja välismaa raamatukogudest. 
 
Vaata ka:
Eesti Rahvusraamatukogu kasutuseeskiri
Eesti Rahvusraamatukogu kasutuseeskiri vene keeles